Komunikacja z powłoką Linuksa

Witam !
Chciałbym napisać sobie skrypt automatycznie instalujący pakiety w Arch Linux. Problem mam na samym starcie, tzn. po wywołaniu polecenia powiedzmy

c = `pacman -S firefox`

system grzecznie pyta : Kontynuować instalację? [T/n]
Jak mam mu przez skrypt odpowiedzieć? albo chociaż o czym poczytać/poszukać w google?
:slight_smile:

Ten program nie ma opcji “odpowiadaj zawsze tak”? Poszukaj w dokumentacji i jak ma to wywołaj z tą opcją.

Jeszcze inne rozwiązanie mi przychodzi do główy. Kiedyś w msdosie możne było przekierowywać wyjście/wejście do/z pliku. W bashu być może też da się tak zrobić. Wtedy opracowujesz plik z odpowiedziami i jedziesz.

[code]–noconfirm

Bypass any and all “Are you sure?” messages. It’s not a good idea to do this unless you want to run pacman from a script.[/code]

Skoro się bierzesz za coś takiego, to rzuć okiem na rordevtoolkit - może dodasz swój moduł dla Arch Linuksa? Obecnie są wersje dla Fedory, Ubuntu oraz ja pracuję nad wersją debianową.

Przejrzałem źródła rordevtoolkit i znalazłem “apt-get -y install #{system_package_list @package_list}” a patrząc na poziom tego projektu (i mój) pozostanę przy wersji z opcją --noconfirm :smiley: co do modułu dla Archa, bardzo chętnie tylko muszę się jeszcze spooro nauczyć :slight_smile:

Dzięki i pozdrawiam!

Nic prostszego jak zrobić forka na githubie i zacząć bawić się we własnej piaskownicy. Jeśli będzie działać, to łatwo można zmergować z “oficjalną” wersją sevosa.