Konferencja Railsberry

Hej!

Mały update konferencyjny:

W kwietniu 2012 organizujemy w Krakowie
dwudniową konferencję railsową:

Railsberry - A Sweet European Rails Conference


19-20 kwietnia 2012, Kraków

Z końcem listopada zamykamy listę speakerów, a w połowie grudnia rusza sprzedaż
biletów.

Więcej informacji:

http://blog.railsberry.com/
http://twitter.com/#!/railsberry

Zajebista lista speakerów, propsy dla organizatorów :slight_smile:

Obym tylko załapał się na bilet…

Jestem pod wrażeniem.

Przez chwilę myślałem że się nabijacie :slight_smile: aż zajrzałem na stronkę konferencji. Za bilety railsowcy będą mordować :smiley:

21 speakerów w 2 dni? Wrzucicie jakiś program jak to będzie wyglądać?

Na Euruko 2010 udał się taki manewr, sloty na spicze były półgodzinne :slight_smile:

Kiedy rusza sprzedaż biletów?

https://twitter.com/#!/railsberry

Info o cenie:

@railsberry For all you asking, sending DMs, emails ;) The Earlyberry tickets will be EUR 177 + 23% VAT for 2 days (but we might need to charge in PLN)

E, nie tak źle z tą ceną.

IMO prawie 1000 zl na polskie warunki to zbyt duzo

Popyt i podaż :smiley:

Taki lineup nie przychodzi łatwo. A w ten sposób o bilety nie będzie bitwy jak pod grunwaldem.

[quote=tjeden]Info o cenie:

@railsberry For all you asking, sending DMs, emails ;) The Earlyberry tickets will be EUR 177 + 23% VAT for 2 days (but we might need to charge in PLN)
[/quote]
Mimo wszystko trochę dziwne jest, że cena konferencji nie jest podana na stronie głównej - szukałem tego wszędzie i nie mogłem znaleźć.

A co do samej ceny - hmm, większość międzynarodowych konferencji tzw. naukowych jest droższa (w Polsce zaczynają się od 1500 PLN, za granicą 2k PLN+).
Ale zgadzam się co do tego, że to jest drogo jak na nasze warunki. I sam choć chętnie posłuchałbym wszystkich speakerów, to się na nią nie wybiorę.
No i tak jak pokazuje EuRuKo i inne konf. tego typu - można duuuużo taniej. No ale tutaj chodzi o to, żeby zarobić, prawda?

@Aphollo: niekoniecznie żeby zarobić. Może chcieli uniknąć dantejskich scen jak przy Euruko?

Prawda jest taka że Ruby już dawno wyszło z małego środowiska. I jak dla mnei cena jest sensowna. Większość poważnych firm nawet nie mrugnie okiem i pośle z 2-3 ludzi. Co lepsi freelancerzy też kopsna tysiączka na networking. W ten sposób dostaniesz jedno z dwóch:

  • konferencję na naprawdę wysokim poziomie
  • konferencję robioną typowo pod firmy/sponsorów.

Ale to już zależy od organizatorów - znając ich raczej to pierwsze.

PS. Ustalanie cen takich jak przy Euruko kończy się tym że trafiają na nie niestety losowi ludzie. Ci którzy klikali naprawdę szybko.

IMO prawie 1000 zl na polskie warunki to zbyt duzo[/quote]
Bilety na Stinga też droższe niż na Luxtorpedę. Poza tym, to inwestycja w wiedzę / kontakty. EuRuKo to impreza.

Gwoli ścisłości na Euruko 2011 zanim nastały owe dantejskie sceny, była sprzedaż biletów “supportujących” w cenie 350 euro (OIDP). Kto chciał to kupił wcześniej i miał bonus.

Nie wiem czy aby nie podpadam pod definicję “losowego” człowieka, ale ogromny popyt na konferencje dotyczące Ruby/Rails w tym rejonie geograficznym świadczy o tym, że jest miejsce na nowe inicjatywy i ja się cieszę, że mamy w tym roku zarówno Railsberry i wroc_love.rb.

Cena zredukowała liczbę chętnych, ale i tak bilety się rozeszły jak na Euruko. Pewnie mogłyby być jeszcze droższe.

Po jakimś czasie znowu jakieś z powrotem “wróciły” (pewnie te nieopłacone). Jak będzie kolejny batch to najlepiej odczekać trochę i później próbować.

Więc Panie i Panowie, komu udało się kupić bilet?

Ja będę wraz z 2 osobami z pracy :slight_smile: