Konto w euro - do przyjmowania przelewów


#1

Szukam jakiegoś rachunku bankowego - prowadzonego najlepiej w Euro, do przyjmowania przelewów za zlecenia. Nie znam się więc pytam :slight_smile: Może ktoś podpowie.


#2

http://www.banksmart.pl/

Prowadzenie za darmo, przelewy europejskie za darmo, jedna karta za darmo, darmowe bankomaty.

Zwróć jednak uwagę, że jeśli założysz konto w PLN i weźmiesz do niego drugą kartę to ta druga będzie płatna.


#3

Czyli pierwsze konto jest darmowe?


#4

Oba konta darmowe, ale tylko pierwsza karta darmowa.


#6

Ja używam kantoru Alior Bank. Konto w x walutach, dobre kursy wymiany, możliwosć zamówienia karty (praktycznie bezpłatnej) do każdego rachunku


#7

Z Aliora korzystam, ale w inny sposób.

Alior ma tę “wadę”, że jeśli chcesz przyjmować płatność w walucie i robić w tej samej walucie to przelewy są już płatne (ze względu na ich licznik).


#8

Rzeczywiscie jakieś tam limity są, nigdy nie były dlam nie problemem (chociaż fakt faktem są do dupy objaśnione i nadal za bardzo nie wie mo co w nich chodzi).


#9

Poświęciłem na to trochę czasu. ;-]

Jeśli dostaniesz na konto 100 EUR przelewem i kupisz 50 EUR w Kantorze Alioru to za darmo możesz przelać tylko 50 EUR.

W skrócie - za darmo przelewasz tylko to, co kupiłeś u nich.


#10

Kantor Alior Banku ma jeszcze tę zaletę, że jak trafi się klient z np. Kanady, to jednym klikiem można otworzyć konto w CAD i przyjąć płatność (karty są tylko do EUR, USD, GBP i CHF chyba).


#11

https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konto-walutowe/emax-walutowy-eur/

w mbank jest karta ktora mozesz wyplacic pieniadze z kazdego bankomatu w UE bez prowizji. Jak ktos duzo podrozuje albo mieszka za granica to dosyc przydatne :slight_smile:


#12

ALIOR! + http://kantor.aliorbank.pl/
Przelew do kantoru natychmiastowy i darmowy. Kursy lepsze od wszelkich internetowych kantorów.
Używam od 3 lat.


#13

Mbank bym polecił za łatwość otwarcia gdyby nie liczyli sobie za przelew wewnętrzny (na inny rachunek w mbanku, np. prowadzony przez cinkciarz.pl) jak za pełny zagraniczny SEPA. Czyli około 5zł / 1.25€.


#14

Nieprawda. Korzystam z cinkciarz.pl i często bardziej mi się opłaca wymienić w cinkciarzu jeśli mam pod ręką kod rabatowy.


#15

Polecam ING Bank Śląski. Utrzymanie konta za darmo. Przelewy w ramach ING (np. do cinkciarz.pl) również bez opłat.


#16

-1 Właśnie porównałem z banksmart.pl i Alior ma gorszy kurs. Bank Smart też wygrywa wypłatą za granicą, w Aliorze tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna.


#17

Ale w banksmart.pl korzystne kursy są płatne dodatkowo. Tylko nie pamiętam ile, a nie mogę na szybko znaleźć tego.


#18

Generalnie większość internetowych kantorów oferuje dobre kursy, nawet na kwotach rzędu kilku tysięcy funtów kwotach różnice pomiędzy kantorami wychodzą w pojedyńczych złotówka, czasem kilkanaście złotych. Tak mi wyszło jak gość z Meritum proponował mi ręczne negocjowanie kursów, różnice pomięddzy kantorem internetowym a stawką dla VIPów wychodziła w promilach. Dlatego warto raczej popatrzeć jakie usługi dodatkowe oferuje bank/kantor i jakie są opłaty za przelewy, opłaty za wydanie/utrzymanie karty w walucie, itd. To już niestety każdy musi sobie zrobić sam, bo każdy ma troszkę inne warunki i potrrzeby.


#19

Negocjuj. Ja zadzwoniłem do mBanku, wyraziłem oburzenie tym faktem i dostałem 50 darmowych przelewów do wykorzystania przez rok. :slight_smile:


#20

Wolę zagłosować nogami i portfelem.


#21

Gdzie mogę zobaczyć na żywo kursy lepsze od http://kantor.aliorbank.pl/ ?