Książka dla początkujących

Ruby Essentials

Sa ochotnicy do przetlumaczenia tego materialu ? na jezyk polski ? :slight_smile: Je chetnie bym wzial udziala w czyms tkaim, jesli sa chetnie osoby mozna by sie zogranizowac w grupe.

ja dopieor jestem poczatkującym klikaczem Ruby i Railsów ale moglbym coś po tłumaczyć :slight_smile:

Moze podzielimy sie przez PM na np. rozdzialy, i spokojnie bedziemy po malutku tlumaczyc? :slight_smile: z checia wezme udzial w czyms takim :slight_smile:

Porównajcie z http://pl.wikibooks.org/wiki/Ruby czy jest sens tłumaczyć.

radarek , może i masz rację ale zawsze się coś człowiek nauczy, inicjatywa fajna :> PaK może zostaniesz Project Managerem :>

W wikibooks brakuje tylko kilku ostatnich rozdzialow (operacje na string’ach, plikach, czasie) ktore mogly by byc uzyteczne. Nie wiedzialem ze jest juz wiki books przetlumaczone wiec wydaje mi sie ze lepiej bylo by sie zastanowic nad uzupelnieniem wikibook’a. Pozoatym nie wczytywalem sie w sprawy licencyjne
Ruby Essentials, Ciekawe tez jak wyglada sprawa rozszerzania wikibooks.

Radarek, orientujesz sie kto zajmuje sie wikibook’iem ?

Mala ciekawostka: bardzo obszerny wiki book jest w jezyku rosyjskim:) http://ru.wikibooks.org/wiki/Ruby

PaK, u góry masz zakładki ‘dyskusja’ i ‘historia i autorzy’.

Ciężko stwierdzić, bo cała książka to jedna wielka strona :). Aczkolwiek widać, że jest co czytać (jak się zna rosyjski :P).

Chyba tak jak z wiki - nie ma żadnych problemów by dołączyć i pisać.