Książka lub coś innego co pomoże rozwijać się dalej

Cześć wszystkim,
jeśli chodzi o RoR, to od 2-3 miesięcy staram się tworzyć jak najwięcej aplikacji, aby stale się rozwijać. Problem w tym, że takie aplikacje jak przykładowe blogi, listy to-do, strony podobne do filmwebu lub reddita, już robiłem nie raz, więc w tym momencie można powiedzieć, że tylko powtarzam wiedzę, ale nie czuję żebym się rozwijał. Po za książką Ruby On Rails by Michael Hartl i niektórymi tutorialami, które znalazłem na YT nigdy nie robiłem nic innego.

I tutaj moje pytanie, czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji, co zrobić aby skoczyć o poziom wyżej, a może ktoś poleci jakąś książkę, która popchnie mnie dalej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Obawiam się, że są to rzeczy, których możesz nauczyć się tylko przy pracy z prawdziwymi projektami.

czyli może już najwyższy czas zacząć szukać pracy :smiley:

Etapem “przejściowym” może być napisanie własnej aplikacji, nie klonu tylko według własne pomysłu.

Własna aplikacja, ale z której ktoś będzie korzystał. Rozwiązujesz wtedy realne problemy.

Zawsze możesz tez zająć się rozwojem projektów open-source. Spotkasz się przy tym z przeróżnymi problemami jakie mogą się kiedyś przytrafić Tobie, a przy okazji rozwiniesz się czytając kos innych.

Dobrze jest tez poszerzać swoją wiedzę teoretyczna, nie koniecznie railsowa, ale związana z rubym i programowaniem samym w sobie.

Najpierw idź na edx i przerób obydwa kursy agile development using ruby on rails. Jak się streścisz to jeden zajmuje gdzieś tydzień.
A potem albo w trakcie zarejstruj się na agileventures.org.
Mają kilka projektów opensource na githubie i można się tam całkiem dobrze rozwinąć robiąc tylko tickety z githuba. Później jak wyślesz PR-a to ktoś zrobi ci code review i tak krok po kroku jak zobaczysz swój kod na produkcji to zaczniesz czuć, że coś potrafisz no i doświadczenie w pracy w teamie wpada.

3 Likes