Kursor

Cześć mam takie pytanie, to hydepark więc się raczej nadaje, czy pisanie kodu z wciśniętym klawiszem “INSERT” jest dobre? To znaczy czy to ma w ogóle sens? taki kursor wygląda moim zdaniem o wiele lepiej niż standardowa cienka kreska, co prawda pisze się z tym troszkę inaczej ale czy nie kojarzy Wam się ten gruby kursor właśnie z informatyką? - Bo mi tak. Nawet na stronach http://www.codecademy.com/ czy tryruby.org wszędzie stosowany jest ten kursor, na wielu filmikach itd… Czy to nie jest piękne? :slight_smile: Mi o wiele przyjemniej się pisze kod z takim kursorem i jakoś tak szybciej :slight_smile:

Za każdym razem kiedy chcesz wstawić jakiś tekst, musisz ponownie wcisnąć “insert”. Niepraktyczne - szczególnie jeśli nie piszesz czegoś od zera, a modyfikujesz istniejący już kod.

A wiecie może jak się nazywa taki kursor? Zauważyłem, że często konsole z tego korzystają, jest taki gruby kursor, jednak nie ma on właściwości klawisza INSERT, tak samo te strony, kursor wygląda tak jak w Aptanie po wciśnięciu INSERT a nie ma takich właściwości. Jak będę wiedział jak to się nazywa to może spróbuje samemu podmienić jakiś plik albo znaleźć edytor z takim kursorem :slight_smile:

Skoro jesteśmy w hydeparku to

(przypisywane Dijkstrze, wersja którą wkleiłem pozwala się doguglać do prawdziwego źródła z cytowaniem)

VIM w trybie normalnym ma taki kursor ;]