Kwiecień, 7.04 -- po polsku(?)

Howgh!

Zbieramy tematy (i chętnych :wink: ) na kwietniowe spotkanie. Miejsce i czas takie jak zawsze, pierwszym wtorkiem kwietnia jest 7. (słownie: siódmy).

Z powodu nieobecności Mike’a możemy dla odmiany zrobić spotkanie w całości po polsku (ewentualnie slajdy można przygotować po angielsku, coby zachować międzynarodowość strony – wrug.eu).

Kto chce coś opowiedzieć? Kaman, można po polsku, więc bariera językowa nie jest już wymówką :smiley:

Ja mogę strzelić krótkiego spicza o Jekyllu, jego rozszerzaniu i rozwijaniu oraz “teście w polu”, jaki ostatnio przeprowadziłem (jeśli chodzi o obciążenie i wydajność) – prezentacja będzie właściwie dla każdego, nawet dla bardzo-początkujących i jeszcze-nawet-nie-początkujących rubistów.

Naprawdę nikt nie ma nic ciekawego do opowiedzenia? Pochwalenia się jakie ładne trzy linijki kodu ostatnio napisał, albo znalazł w internecie? :slight_smile:

To może w drugą stronę. O czym chcielibyście posłuchać, lub dowiedzieć się “na żywo”?

Jeśli zainteresowanie utrzyma się na tym poziomie, to chyba po prostu skończy się piwem albo odwołaniem spotkania.

Samo piwo, to też taki zły pomysł nie jest. Ale na następnym następnym spotkaniu (maj?) powinna się pojawić osoba, która opowie nam trochę o nietypowym, a ciekawym zastosowaniu Rubiego.

Dot. pytania “o czym chcielibyście posłuchać”: ostatnie kilka miesięcy siedziałem trochę pod kloszem (czyt. Rails 2.1) i nie wiem co przybyło/się zmieniło…jeśli coś ciekawego, to może ktoś by mi opowiedział? Może być przy piwku jak najbardziej :stuck_out_tongue:

A może jakiś taki event byśmy zrobili…typu “robimy serwis w 2h”? :slight_smile:

Idea “hackatonu” bardzo mi się podoba :smiley: Bierzemy laptopy, zarzucamy temat aplikacji, ustawiamy repo na githubie i jazda :smiley:

Mogę Ci streścić co ciekawsze (bardziej użyteczne) zmiany w 2.2 i 2.3 z fragmentami kodu :slight_smile:

Jest w pubie, albo w salce wifi? To by było fajne.

W salce jest, ale przez Liveboxa i tam jakieś mroczne przyciski trzeba wciskać. Umie ktoś to obsłużyć? :wink:

Dobra, dla dwóch w porywach do trzech osób spotkania z prezentacjami nie będzie. Niemniej zapraszam na piwo do Emeralda, będę na pewno 19-20 :slight_smile:

To chyba przez pogodę? Na http://bgul.org mamy ten sam problem :stuck_out_tongue:

No i jak tam Tomashu… My tu z Athrilem siedzimy :confused:

Chory jestem, właśnie się kładę spać a jutro rano do lekarza :frowning:

Nawet gdybym się jednak nadawał, pewnie nie znalazłbym za specjalnie motywacji żeby się pojawić – skoro jedna, w porywach dwie osoby w ogóle raczyły w tym temacie napisać o zainteresowaniu :stuck_out_tongue:

Może po prostu przejść na spotkania, raz na dwa miesiące?

Eeeee tam… dobrze było :slight_smile:

A no pewnie, że dobrze ^^, Zed troche był tylko niepocieszony, ale trzeba mu wybaczyć w sumie bo nastawił się na pogadankę z Tomaszem, taka niespodzianka miała być a ten nam zachorował, no ale nic,… trudno się mówi :stuck_out_tongue:

hahaha :slight_smile: