Kwiecień w Śródmiejskiej?

[quote=Hitsu]Marszałkowska 66
17 kwietnia, 18.30[/quote]
Tak, byłem dziś w Śródmiejskiej, zrobiłem kolejną wizję lokalną (zmieścimy się) i zaklepałem termin – do końca tygodnia dostanę ostateczne potwierdzenie.

Chciałby ktoś usłyszeć o sposobach projektowania UI? Jak to ugryźć, jak się do tego zabrać?

Wiem, że większość z nas nie zajmuje się tym tematem, ale prędzej czy później przychodzi taki moment, że coś trzeba samemu zrobić - wtedy często wychodzi coś, co ja nazywam “database driven design”. Myślę, że każdemu trochę wiedzy w temacie się kiedyś może przydać.

[quote=sarniak]Chciałby ktoś usłyszeć o sposobach projektowania UI? Jak to ugryźć, jak się do tego zabrać?

Wiem, że większość z nas nie zajmuje się tym tematem, ale prędzej czy później przychodzi taki moment, że coś trzeba samemu zrobić - wtedy często wychodzi coś, co ja nazywam “database driven design”. Myślę, że każdemu trochę wiedzy w temacie się kiedyś może przydać.[/quote]
+1

UPTADE: I nie, nie piszę tego tylko dlatego, że sarniak to mój brat :stuck_out_tongue: To naprawdę jest mega różnica, kiedy do jakichś wewnętrznych rzeczy mamy mockupy.

+1 dla UI - bez relacji rodzinnych :smiley:

+1

… a pisze to tylko dlatego, że sarniak to brat drogusa… tylko i wyłącznie… prawdopodobnie będe sms’ował albo wezme lapka w trakcie… to w koncu tylko 20 minut… no ale +1…

Dzięki chłopaki, teraz będzie, że jest nepotyzm na WRUGach… ;(

Mnie tematy designerskie zupełnie nie grzeją, ale skoro są chętni, to chyba warto.

Temat prawdopodobnie* będzie brzmiał:

“Jak nie strzelić sobie w stopę projektując wewnętrzne narzędzia”.

*Jeszcze nie myślałem nad tym dokładnie, ale mam świadomość, że ogólny temat o UI może nie mieć większego sensu. Dziedzina jest szeroka, a zgodnie ze sztuką oddaje się takie rzeczy specom w temacie i programiści dostają makiety i opisy na tacy. Smutna szara rzeczywistość niestety nie zawsze jest różowa. W każdej firmie w jakiej dotychczas miałem okazję pracować, spotkałem się z potworkami, których używanie było jedną z mało wyrafinowanych form samo umęczania się ;).

EDIT:
P.S. Postaram się tak to ułożyć, żeby starczyło czasu na pokazanie troszkę bardziej technicznych spraw, np. jakimi sposobami można użyć twitter bootstrapa w railsach (może nie licząc kopiowania skompilowanego pliku css).

Klawo by było jakby ktoś zajął sie ogarnięciem nagrania prezentacji aby była do obejrzenia później gdzieś kiedyś . Z góry dziękuje ;]

Moge przynieść GoPro, ale jeżeli będzie dobre światło to powinno dać radę. Jeżeli nie znajdzie się nic lepszego to przyniose.

Ja mam panasonica gf2 z obiektywem 20mm - zestaw kręci całkiem niezłej jakości filmy, tylko muszę sprawdzić ile mi tego wejdzie na kartę i dodatkowo ktoś musiałby użyczyć statywu.

Wrzuciłem na stronę info zawczasu, rozsiewajcie dobrą nowinę:
http://wrug.eu/2012/04/06/2012-04-spotkanie-kwietniowe/

Ze względu na to że kilka osób pytało się czy jest sens będąc noobem przychodzić na WRUGa.
Chciałbym poinformować że prezentacja “Ruby ułatwia życie” będzie przeznaczona dla osób początkujących (nawet nieznających Ruby). Po prezentacji rozdawane będą również kupony promocyjne na kurs języka Ruby oraz framework Ruby on Rails dla początkujących na platformie http://www.devcastzone.pl/ dzięki uprzejmości firmy BNS IT ( http://www.bnsit.pl/ )

Ze względu na to, że Świstak napisał, że kilka osób pytało się, czy jest sens będąc noobem przychodzić na WRUGa chciałbym poinforomować, że moja prezentacja, która ostatecznie zyskała tytuł “Podstawy projektowania UX dla programistów”, jest przeznaczona dla zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych railsowców. Ba, nawet więcej, jest przeznaczona również dla (tfu!)* programistów pythona, php itp. Jak dotąd znalazły się tam trzy linijki kodu, z czego dwie są raczej komendami :stuck_out_tongue:

Poza tym niedobra wiadomość - nie będę mógł jutro przynieść aparatu :frowning: Ktoś inny może coś poradzić?

  • Zastanawiam się, czy mnie jeszcze wpuszczą kiedyś na django piwo :P.

Jest tak: właśnie ustaliłem, że mogę przynieść kamerę – ale że w środę rano wyjeżdżam, to całość ma sens tylko jeśli ktoś zgłosiłby się do zgrania ode mnie tego materiału i wrzucenia na stronę. :slight_smile:

Hej,

Dzięki wczorajszym prelegentom. Mam gorącą prośbę o udostępnienie prezentacji!

Fajnie było!

Paweł Kondzior: możesz zrobić [anonimową] ankietę “czy WRUG powinien pozostać w Śródmiejskiej”? Mieliśmy z Szotem krótką rozmowę na ten temat, ale WRUG nie jest niczyim folwarkiem, więc oddajmy decyzję w ręce samych zainteresowanych. Mi się w Śródmiejskiej podoba bardzo (komunikacja! nie trzeba ruszać dupy na afterek! jedzenie i picie pod ręką!), ale komuś mógł przeszkadzać np. poziom hałasu.
PS. Przepraszam że się spóźniłem na Twoją prezentację, gdyby nie tweet Olka zupełnie bym zapomniał o wczorajszym spotkaniu :<

Olek: dasz radę wrzucić filmy z Krakowa czy zrobisz to po powrocie?