Ładowanie danych z bazy

Witam serdecznie,

około 2 tygodni temu zacząłem zabawę z RoR’ami i powiem szczerze, że bardzo mi się podoba.
Jednak po przeczytaniu podstaw oraz paru tutoriali nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na ciągle nurtujący mnie problem.

Wymodelowałem sobie baze danych, wszystko pięknie wygląda ale nie mam pojęcia jak zaimportować dane z bazy do modelów.
Jeżeli zrobię tak: ./script/generate scaffold Adverts title:string to mi się wygeneruje model (oraz jakieś kontrolery, widoki itp) z polem title a pytanie brzmi jeśli dodam nowe pole do bazy to co zrobić by mi się wszystko uaktualniło ? Tak samo jak mi się wygenerowały formularze to chciałbym zaktualizować je po dodaniu nowych pól. Jak mogę to osiągnąć?

Pozdrawiam

Magiczne słowo na dziś to: “migracje”.

Czytałem o migracjach (teraz jeszcze przejzałem link) i z tego co wiem to migracje służą do robienia aktualizacji / tworzenia modelu do bazy a mi zależy na odwrotnym efekcie - jeżeli mam już wszystkie tabele w bazie to chce na tej podstawie wygenerować / aktualizować modele (coś takiego jest w doctrinie: doctrine:build-schema)

rake db:schema:dump

rake db:structure:dump

poczytaj o tym troche

dzięki zaraz przetestuje.
A czytać będę o tym i o innych rzeczach przez kilka najbliższych miesięcy :slight_smile:
Pozdrawiam

To pierwsze polecenie robi to co chcesz, czyli migracje i schema dla ciebie, drugie zrzuca schema do sql, nie robi migracji i schemy

Twoim problemem nie jest model a widok, to on jest „nieaktualny”.
O migracjach też jeszcze poczytaj bo chyba nie rozumiesz ich idei.
http://apohllo.pl/guides/index.html tutaj masz dokumentacje do ROR w języku polskim
Jeśli chcesz mieć formularz „wygenerowany” na podstawie modelu to poczytaj tutaj http://github.com/justinfrench/formtastic

Ech nie przeczytałem o co hcodzi :stuck_out_tongue: jak niestety często i wyszło, że chodzi ci zupełenie o co innego, myślałem, że masz baze z danymi i musisz do niem napisać aplikację w Rails.

Jak robisz od nowa aplikacje to do dodania dodatkowego pola właśnie są migracje.

./script/generate migration add_pole_to_model pole:typ
rake db:migrate

w widoku, i modelu musisz te nowe pole dodać ręcznie niestety.

właśnie o to chodziło:
rake db:schema:dump
rake db:structure:dump

to z przegenerowaniem widoku to było przy okazji, czy czymś się da to zrobić ale to pikuś - chodziło mi głównie o modele.
Mimo wszystko dzięki za linki