[LAMA] Instant Rails i PHPMyAdmin [root i inni uzytkownicy]

Zaistalowalem Instant Railsy i bawie sie wzdluz tego tutoriala: http://instantrails.rubyforge.org/tutorial/index.html

Jako iz wersja ktora posiadam ma wbudowanego PHPMyAdmina, to pominalem instalacje MySQL-Frontu. Kliknalem na ikonke Instant Railsow -> configure -> database (by PHPMyAdmin) no i pojawił się pierwszy klopot:

Jako iz w czytaniu komunikatow jestem juz wycwiczony, to zmienilem w tym pliku na “root” na “stefan” (tak jak nazwa mojego usera pod XP.

Tylko ze teraz loguje sie, ale za to

[quote]Utwórz nową bazę danych:
Brak uprawnień[/quote]
No i za bardzo nie wiem jak to przeskoczyc.

PS. Trudne pytanie o dzien tygodnia (kto to moze wiedziec) :slight_smile:

Jak poprzednio tworzyles bazy danych (tzn ktiorym userem, rootem czy stefanem) ? Po prostu ‘stefan’ nie ma uprawnien i musisz mu je nadac userem ktory ma super-uprawnienia (‘GRANT’ chyba sei to nazywa)

“Anglojęzyczne” spamboty z reguły nie wiedzą czy jest “piątek” czy “środa” :wink:

Nie no domyślam się, że jak jest napisane “brak uprawnien” to musze nadac odpowiednie uprawnienia.

Tylko ze bez PHPMyAdmina nie wiem jak stworzyc baze czy tez nadac te uprawnienia. A na PHPMA (tak bedzie mi latwiej pisac) potrafie sie zalogowac jako maly człowieczek…

Tak wiec bylbym wdzieczny za przyklad jak z palca stworzyc baze czy tez nadac uprawnienia (naprawde jestem poczatkujacym userem).