Lepsza alternatywa od Capybary (Watir)?

Używał ktoś?

Watir is a family of Ruby libraries but it supports your app no matter what technology it is developed in. Whilst Watir supports only Internet Explorer on Windows, Watir-WebDriver supports Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera and also running in headless mode (HTMLUnit).
http://watir.com/

PS TopTal używa tego narzędzia (zamiast Capybary).

Uzywałem. Są pewne problemy z tym, generalnie dosyć duży lag. Ale Capybara ma ten sam problem.
Więc generalnie jak już MUSISZ testować w przeglądarce to tak dobre rozwiązanie

Ale problemem testowania w przeglądarce chyba nie jest szybkość samej capybary a selenium ?

jakiś czas temu przerzuciłem się na poltergeista i działa on dużo lepiej i czasami nawet szybciej od selenium, ale to wszystko zależy od projektu.

Próbowałem bawić się z phantomjs i poltergeistem - idea zacna, ale losowość errorów przeróżnej treści zniechęciła mnie mnie bardzo prędko.

Selenium jest wolne, ale myślałem, że wszyscy wiedzą, że się z niego nie korzysta, tylko z capybara-webkit.

Problemem jest głównie obsługa JS, capybara klika po linkach javascriptowych, śpi jakiś czas i potem patrzy czy strona się zmieniła. Konfigurując czas jaki musi czekać mamy wybór między “wolne testy”, a “losowe błędy”. Do wyboru kto z czym woli się zmagać.