Lepszy scaffold generator, zlokalizowany...?

Witam!
Czy znacie jakiś generator rusztowań (scaffolding), który jest trochę ciekawszy od tego standardowego, a przynajmniej ma jakieś wsparcie dla lokalizacji?

Jestem pewien, że coś takiego powstało, i ciężko znaleźć.

Od siebie dodam, że odkryłem ActiveScaffold - sympatyczny, ajaksowy, ale trochę kobylasty - i nie jest to generator, ale plugin. Ja szukam “murzyna”, który wyklepie za mnie czarną robotę, a ja sobie poprawię tu i tam co trzeba.

Jest cos takiego jak www.ajaxscaffold.com
ale to jest stare :slight_smile:

Takie cos jeszcze znalazlem, ale nie uzywalem
http://inside.glnetworks.de/2008/01/18/announcing-ext-scaffold-generator-plugin-for-rails/
http://trestle.rubyforge.org/

A do lokalizacji to musisz użyć coś oddzielnego, bo raczej nikt nie miesza obu rzeczy (bo i po co?). GetText, Globalize albo inny plugin Ci się przyda :). Wspomniany ActiveScaffold to plugin, ale spokojnie może być stosowany jako wyjściowa “baza”. Od kilku dni na #rubyonrails.pl wymieniamy się spostrzeżeniami odnośnie tego narzędzia, bo niestety jest bardzo fajne, ale ma swoje kruczki. Ja go gorąco polecam.

[quote=oki]Jest cos takiego jak www.ajaxscaffold.com
ale to jest stare :)[/quote]
Zostało zastąpione przez ActiveScaffold - ta sama ekipa developerów, ten sam codebase.

Co do tłumaczenia, polecam Globalize. Bardzo ładnie pracuje z ActiveScaffoldem, tylko w tym ostatnim wyszukiwarka się wywala przy języku innym niż “bazowy” - co oczywiście jest do obejścia, zajęło mi parę godzin, ale tak naprawdę wymaga dwóch linjek kodu łącznie w odpowiednim miejscu :slight_smile: Jeśli jesteś zdecydowany na skorzystanie z obu tych pluginów, mogę tu wkleić co i jak trza zrobić, żeby wyszukiwarka się nie sypała.

[quote=Tomash][quote=oki]Jest cos takiego jak www.ajaxscaffold.com
ale to jest stare :)[/quote]
Zostało zastąpione przez ActiveScaffold - ta sama ekipa developerów, ten sam codebase.[/quote]
Tak, ale kolega pytal o generatory.

A to przepraszam :expressionless:

Sam sobie znalazłem rozwiązanie :slight_smile:

Przerabiam oryginalny generator scaffold, tak aby nadawał odrobinę bardziej do zastosowań produkcyjnych. Troszeczkę podrasowuję kod HTML by korzystał bardziej z CSS, dodam jeszcze automatyczne tłumaczenie nazw kolumn.

Jak coś sensownego się z tego urodzi, to się mogę podzielić :slight_smile: