LGPL, GPL, MPL, generalnie pytanie w sprawie FCKeditora

Witam,

Wiem, że to nie do końca związane z tematyką forum, ale nie orientuję się nic a nic w licencjach, a że ostatnio nie narzekam na brak zajęć, to nie chciałbym dokładać sobie interpretowania tych licencji i szukania najlepszej.

Sytuacje są takie:

  1. Serwis, który wykorzystuje FCK z dorzuconą customową przeglądarką plików (czyli wykorzystanie API fckeditora, żadnych modyfikacji w kodzie).

  2. Aplikacja, na która ma być sprzedawana dla klientów, kod FCK ma być zmodyfikowany.

Czy w powyższych sytuacjach można zastosować którąś z powyższych licencji, jeżeli tak to jaką, i jakie wymagania należy spełnić, żeby nie łamać licencji?

Z mojej interpretacji na szybko:
Sytuacja 1: Można wykorzystać LGPL (coś jeszcze w tym temacie? jakieś specjalne wymagania?)

Sytuacja 2: Można wykorzystać LGPL, z tym że zmiany w FCK trzeba udostępnić na LGPL (tutaj nie bardzo rozumiałem czy wystarczy udostępnić zmodyfikowanego FCK, czy całą aplikację? i co to znaczy udostępnić, jak wrzucę to na githuba ze zmianami, to już jest udostępnione?).

Jeżeli ktoś jest lepiej obeznany w temacie, to prosiłbym o info na ten temat :slight_smile:

Pozdrawiam

Zgadza się. Jako że FCKeditor ma trzy do wyboru, więc wybierasz jedną i jesteś z nią zgodny.

Tylko zmodyfikowaną wersję edytora, i wcale nie masz obowiązku udostępniać jej “publicznie”. Ma dostać ją klient (wraz ze źródłami, co w tym przypadku jest samospełniające się). LGPL nie “zaraża” Ci aplikacji - więc może być ona na zupełnie innej licencji.