Limit czasu na prezentacje

Jako główny “offender” w tej sprawie, któremu dość często zdarza się przekroczyć (i to czasami dość mocno) czas, który powinien być przeznaczony na prezentację, chciałbym napisać o propozycji wprowadzenia limitu (np. 20 czy 30 minut) na czas prezentacji. Propozycja wyszła od Tomasha, w krótkiej dyskusji mailowej, ale popieram ją całkowicie.

Nigdy czegoś takiego nie mieliśmy, a zdarzają się prezentacje, które się ciągną w nieskończoność (z tego co pamiętam nie tylko moje ;), a przynajmniej taką mam nadzieję). Niby prezentacje z założenia mają być 20-30 minutowe, ale z reguły nikt nie sprawdza czasu (wczoraj szczerze mówiąc nawet nie miałem pojęcia o której zacząłem) i nie ma zasady “przekroczyłeś czas, zjazd ze sceny”, więc jeżeli jest taka sytuacja, to i tak się WRUG przedłuża. Wydaje mi się, że czas 30 minut razem z pytaniami jest bardzo dobry, większość prezentacji pewnie można wcisnąć w 20 minut.

Oraz, czasami na pewno zdarzą się sytuacje, gdzie ktoś będzie miał grubszy temat i wtedy można przedłużyć czas, ale jeżeli będzie o tym wiadomo już przed prezentacją, to będzie można chociaż ograniczyć ich ilość.

No ładnie, wyałtowałeś mnie jako tego złego :wink:

Ale skoro już, to owszem, jestem za z-góry-deklarowanym czasem prezentacji, którego przekroczenie będzie przekazywane prelegentowi w czasie, khem, rzeczywistym.

E tam :slight_smile: Pomysł jest zupełnie na miejscu i na pewno się przysłuży WRUGowi.