link_to_remote

Mam zbyt stara książka, ale jest w niej taki przykład:

[code]<% link_to_remote “Sprawdź godzinę”,
:update => ‘current_time’,
:url => { :action => ‘get_time’ } %>

http://localhost:3000/chapter3/get_time
Uzyskam odpowiedź: 2011-08-17 14:09:44 +0200

Strona na której wyświetlam link “Sprawdź godzinę” ma następujące źródło:

[code]

Moja Aplikacja Rails

Ajax on Rails

Sprawdź godzinę

[/code] [b]Pytanie:[/b] Chce móc zaktualizować treść w wyznaczonym divie, co robię źle skoro to nie działa?

Bo nie ma opcji update. Sam musisz zadbać o obsłużenie tego, co zwraca kontroller. Albo nasłuchujesz odpowiedniego zdarzenia (https://github.com/rails/jquery-ujs/blob/master/src/rails.js#L140), albo używasz template’u js.

Po pierwsze - olej prorotype. jQuery to teraz chyba standard (Railsy od wersji 3.1 używają już defaultowo jQuery, nie prototype).
Po drugie - skąd niby Railsy mają wiedzieć co ty chcesz zrobić? Mają automagicznie zgadnąć którego div-a chcesz updateować?
Po trzecie - google nie boli: “rails3 ajax” ->

  1. http://stjhimy.com/posts/7-creating-a-100-ajax-crud-using-rails-3-and-unobtrusive-javascript
  2. http://keithschacht.com/getting-ajax-to-work-in-rails-3-with-jquery/
  3. http://net.tutsplus.com/tutorials/javascript-ajax/using-unobtrusive-javascript-and-ajax-with-rails-3/

Weź w końcu jakąś książkę, przejżyj RailsGuides, obejrzysz RailsCasty… cokolwiek. Forum to nie darmowy kurs/szkolenie.

A co złego jest w prototype? Nie lubisz tego i mam zmienić? Podaj lepszy argument.

Bo w opcji update podałem identyfikator diva.

Cały czas wałkuje, ale nie wiedziałem, że opcji update nie ma.

Ochłoń trochę, odejdź od komputera, wypij zimną herbatę i daj sobie spokój. Mówiłem na samym początku, że trafiłem na stary przykład kierowany dal reals < 3. Więc nie męcz mnie swoim kazaniem.

Proszę bardzo, post naszego forumowego kolegi - http://piotrsarnacki.com/2007/09/04/jquery-vs-prototype/. Zważ na to, że jest do post z 2007 roku, od tamtego czasu pewnie sporo się zmieniło (na korzyść jQuery). Poza tym z jakiegoś powodu Railsy przechodzą na jQuery. Ludzie którzy podjęli tą decyzje znają się na tym co robią dużo bardziej niż Ty i ja.

Wystarczyło otworzyć pierwszy lepszy post o ajaxie w Rails3 i dowiedziałbyś się, że update zniknęło razem z _to_remote i całą resztą. Nie wiem co tak wałkujesz, skoro te linki które Ci podałem to pierwsze 3 wyniki z google, a wyjaśniają wszelkie wątpliwości.

A ty zacznij szanować czas ludzi na tym forum. Od kilku dni zadajesz pytania, na które odpowiedź można znaleźć w ciągu kilku minut. Ja rozumiem że każdy zaczyna i może się gubić, ale włóż w naukę trochę własnej pracy. Nie chcesz wydawać kasy na książki - OK, mało kto chce :wink: ale dostałeś linki do darmowych materiałów. Zajrzyj tam, poczytaj, próbuj, przeczesuj google wzdłuż i wszerz a nie z każdym problemem prosto na forum, żeby ktoś Cię wyręczył.

Może należy zmienić miejsce pracy, widocznie sedes Ci nie służy :smiley:

Obaj ochłonąć powinniście :slight_smile: No i… przeczytać kilka razy http://rubyonrails.pl/forum/misc.php?action=rules to tylko 5 punktów

:frowning:

Ja bym chciał prosić o większą wyrozumiałość dla początkujących… każdy kiedyś zaczynał, jak siadałem do railsów pierwszy raz, to wszystko mi się wydawało dziwne. Ostatnio odpowiedzi na forum są pisane w mało pomocnym tonie… nie powinniśmy zakładać, że pytający nie odrobił pracy domowej, czasami można czytać różne artykuły godzinami i dalej mieć problem ze zrozumieniem, jeżeli jakiś koncept jest nowy.

Przeczytane, zapisane, zapamietane jednym slowem nie licz na jakakolwiek pomoc

[quote=drogus]:frowning:

Ja bym chciał prosić o większą wyrozumiałość dla początkujących… każdy kiedyś zaczynał, jak siadałem do railsów pierwszy raz, to wszystko mi się wydawało dziwne. Ostatnio odpowiedzi na forum są pisane w mało pomocnym tonie… nie powinniśmy zakładać, że pytający nie odrobił pracy domowej, czasami można czytać różne artykuły godzinami i dalej mieć problem ze zrozumieniem, jeżeli jakiś koncept jest nowy.[/quote]
Tak tylko autor tego tematu otrzymal w poprzednich postach wszystkie linki do podstawowej wiedzy o rails. Zamiast je przeczytac i popracowac woli napisac post tutaj…

Pozatym drogus co niby bylo takiego niewlasciwego w postach jakie otrzymal autor tego tematu ? Moim zdaniem niewlasciwa to byla jego odzywka. Wczesniej sie z takim chamstwem na tym forum nie spotkalem

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Drogomira. Otóż taką odpowiedź dostał nasz programujący na tronie kolega:

[quote=zlw]Po pierwsze - olej prorotype. jQuery to teraz chyba standard (Railsy od wersji 3.1 używają już defaultowo jQuery, nie prototype).
Po drugie - skąd niby Railsy mają wiedzieć co ty chcesz zrobić? Mają automagicznie zgadnąć którego div-a chcesz updateować?
Po trzecie - google nie boli: “rails3 ajax” ->[/quote]
Minikonkurs: która z tych trzech odpowiedzi realnie pomaga koledze-któremu-zazdroszczę-stanowiska-pracy w rozwiązaniu jego problemu? Żadna? Brawo!

Gdyby Zlw, zamiast demonstrować swoją wyższość bezużytecznymi tekstami w stylu “google nie boli”, “skąd framework ma wiedzieć”, “zmień bibliotekę na inną”, po prostu podrzucił linka w którym jest dobrze opisane dla początkujących jak robić ajax w railsach 3, nie byłoby tej dyskusji. I tutaj mały protip: odesłanie do gugla z mało specyficzną frazą kluczową to wuj w tomacie, a nie podrzucenie dobrego i relewantnego linka. Internet jest pełny śmieci, a od rzeczy jakie czytałem na niektórych rubiowo-railsowych blogaskach – rzeczy wyskakujących na pierwszych miejsach przy szukaniu niektórych fraz – zwyczajnie włos na jajach się jeży.

Znaczy, Zlw wygrywa w kategorii “bucerska pseudopomoc”, a programuje_na_sedesie w kategorii “emoreakcje na bucerkę”.

Słuchajcie wujka Drogomira, bo bardzo dobrze prawi. Zapomniały woły jak były cielakami z obesranym kopytem.

[quote=Tomash]Gdyby Zlw, zamiast demonstrować swoją wyższość bezużytecznymi tekstami w stylu “google nie boli”, “skąd framework ma wiedzieć”, “zmień bibliotekę na inną”, po prostu podrzucił linka w którym jest dobrze opisane dla początkujących jak robić ajax w railsach 3, nie byłoby tej dyskusji. I tutaj mały protip: odesłanie do gugla z mało specyficzną frazą kluczową to wuj w tomacie, a nie podrzucenie dobrego i relewantnego linka. Internet jest pełny śmieci, a od rzeczy jakie czytałem na niektórych rubiowo-railsowych blogaskach – rzeczy wyskakujących na pierwszych miejsach przy szukaniu niektórych fraz – zwyczajnie włos na jajach się jeży.

Znaczy, Zlw wygrywa w kategorii “bucerska pseudopomoc”, a programuje_na_sedesie w kategorii “emoreakcje na bucerkę”.[/quote]

[quote=Zlw]Po trzecie - google nie boli: “rails3 ajax” ->

  1. http://stjhimy.com/posts/7-creating-a-1 … javascript
  2. http://keithschacht.com/getting-ajax-to … th-jquery/
  3. http://net.tutsplus.com/tutorials/javas … h-rails-3/[/quote]
    Ja widze az trzy linki opisujace remote w rails. Zreszta nie czulbym sie wogole urazony gdyby zlw odpisal mi w taki sposob. Zastanowilbym sie poprostu czy osoba ktora ma wieksze doswiadczenie ma racje proponujac mi zupelnie inna droga rozwiazania danego problemu.

Nie znam zlw i nie wiem o czym myslal piszac tego posta ale mam przeczucie ze odnosil sie do wszystkich wypowiedzi “programuje_na_sedesie”

Wczesniej jakos odpisywal mu spokojnie i z klasa o czym “programuje_na_sedesie” zdazyl zapomniec

http://rubyonrails.pl/forum/t4410-Zmodyfikowanie-reprezentacji-modelu.
http://rubyonrails.pl/forum/t4409-Zmiana-metody-POST-na-metode-GET
http://rubyonrails.pl/forum/t4403-Pierwszy-dzien-z-rails%3A-No-route-matches

Słuchajcie wujka Drogomira, bo bardzo dobrze prawi. Zapomniały woły jak były cielakami z obesranym kopytem.[/quote]
Kiedy ktos ma roszczeniowa postawe w stosunku do swoich pytan niestety konczy sie to tak jak w tym temacie.

Czy normalne osoby z tego forum skakly do ciebie lub innego “dlugostazowego” uzytkownika bo odpisales im lekko sarkastycznie ?

Nie.
Dlaczego nigdy to nie nastąpiło, zostawiam jako zadanie dla czytelnika (znaczy Ciebie).

Dzięki :wink:

Nie uważam jednak, żeby 3 linki, które dosyć dokładnie opisywały problem były pseudopomocą. Okej, pisałem lekko sarkastycznie, ale jak powiedział lewy313 - odnosiłem się do całości działalności programuje_na_sedesie na tym forum. To był kolejny post (pytanie) z cyklu - książek dalej nie przeczytałem bo mi się nie chciało, w google nie poszukałem (@Tomash - widzisz, nawet tak nieznacząca fraza wyrzuciła mnóstwo tutoriali jak to robić w Rails3, podałem tylko do pierwszych 3), do railsguides nie zajrzałem a o railscasts nie słyszałem.

Nawet odpowiedź “zmień bibliotekę” jest niegłupia, skoro teraz pewnie ~90% railsowców używa jQuery - łatwiej będzie znaleźć pomoc (w google, tu na forum czy na innym stackoverflow).

I nie, nie zapomniałem o tym jak wół cielęciem był, ale (o ile mnie pamięć nie myli) nie znajdziesz tu moich postów z tak podstawowymi pytaniami (okej, przyznaję się do jednego, zapomniałem zrestartować unicorna to i nowe gemy się nie wczytały :D). Konto mam od bodajże 2008 a zacząłem się tu trochę udzielać jak miałem jakiekolwiek pojęcie. Forum to nie darmowa szkółka.

Wyjścia są dwa - można albo zakładać mnóstwo tematów z pytaniami o bzdury, na które nikt nie odpowie (no chyba, że komuś mocno będzie się nudziło). Można też szanować czas innych użytkowników i zadawać pytania, na które już trudniej znaleźć odpowiedź (a pierdołami zająć się samemu).

@lewy313 dzięki za wsparcie :smiley:

No dobra, nasz sedesowy programista musi chyba poszukać sobie nowego forum, albo zwyczajnie dorosnąć. Zamykam bo dalsza dyskusja nie ma już sensu.