Linuxpl.com a odpalanie aplikacji RoR

To co, oni nie znają DenyHosts? Uciekać! :slight_smile:

Mają shella, jest dostęp do Rubiego, do Railsów (zresztą do Pythona i Django też jakby ktoś potrzebował). Zaletą jest to, że można tanio (obecnie to chyba 50zł rocznie) sprawdzić sobie jak działa aplikacja na serwerze albo wręcz ustawić tam niewymagającą aplikację dla niewymagającego klienta, który jednak chciałby “pobawić się” w administrowanie prostym serwerem www. Wadą tego rozwiązania jest to, że o wszystko trzeba prosić adminów :slight_smile: Moim zdaniem to mimo wszystko nie jest złe rozwiązanie, sam tam trzymam kilka projektów w PHP. Ostatnio dołożyłem tam RoR a wcześniej jeszcze miałem tam małą aplikację w Django.

Na 100% do dużych serwisów czy nawet tych mniejszych się nie nadaje. Pewnie wyjadacze RoR też raczej będą woleli inne rozwiązania, ale moim zdaniem na początku kariery programisty jest ok - łatwo, szybko i przyjemnie (o ile lubi się zawracać głowę adminom ;))

Security through obscurity, w wariancie pękającym od pierwszego odpalenia nmapa.

Jezusmaria.

No ale musisz przyznać że to dośc powszechnie stosowana praktyka, może chociaż o kilka % zmniejsza ryzyko, nie mówię że to dobre rozwiązanie, tylko że jak nie wie chłopak że ma shell, to też pewnie nie wie że jest na innym porcie niż standardowo i zwykłe ssh mu nic nie da.

Podobnie jak spluwanie przez lewe ramię po napotkaniu czarnego kota.

W gruncie rzeczy bardzo trafne porównanie - efektywność obu czynności podobna :slight_smile:

aktualnie też “walczę” z linuxpl.com, na moim serwerze (S9) jest wersja 2.3.5 i mają mi jutro zaktualizować do 3.
cześć wszystkim! :slight_smile:

NIe chciałem zakładać nowego tematu, wiec pozwoliłem sobie podpiąć się pod ten temat.
Mam aplikacje na heroku i wykupioną tylko domene na linuxpl.com.
Na heroku dodałem już moją domene, natomiast mam problem z ustawieniem DNS dla domeny.
Logując się do panelu klienta , następnie do panelu domen, staram się ustawić DNS w “zmiana delegacji DNS” jednakże tu wszystki moje próby spełzły na niczym.

Dziękuje za pomoc

próby czego? dnsy ci się ustawiają czy nie. Weź pod uwagę fakt że DNSy odświeżają się do 48h, w skrajnych wypadkach do 72h. Więc efektu nie zaobserwujesz natychmiast.

Chciałem ustawić DNSy według tego wpisu Miłosz Osiński Blog

tzn:

.Jednakże w panelu domen mogę jedynie dodać hosta herokuapp.com dla mojej domeny.
Nic poza to nie mogę ustawić.

Prawdopodobnie musisz w panelu Linuxpl ustawić nameserwery heroku, a dopiero na heroku ustawić sobie resztę, ja tak mam z domenami które kupuję w Hekko, a które są serwowane na Digitalocean.

Jakiś czas temu dodałem z sukcesem do aplikacji z heroku moją subdomenę zarejestrowaną w linuxpl
wystarczy w zakładce “Zarządzanie DNS” dodać wpis (tak wygląda w tabeli wpisów na górze strony):

twojadomena.pl. CNAME twojaaplikacja.herokuapp.com.

UWAGA ważne są kropki na końcu nazwy domeny i nazwy aplikacji. U mnie po odczekaniu ok. 24h całość zadziałała.

Dodanie wpisu może nie być oczywiste, ale trzeba po prostu wpisać w pierwszej kolumnie nazwę domeny twojadomena.pl., a w drugiej w wierszu CNAME wpisać twojaaplikacja.herokuapp.com. i kliknąć Dodaj.

Witam wszystkich!
Zrobiłem tak jak swego czasu napisał marioosh. Otwierając stronę z aplikacją pojawia mi się błąd:

Bundler could not find compatible versions for gem “bundler”: In Gemfile: rails (= 4.2.5.1) ruby depends on bundler (>= 1.3.0, < 2.0) ruby Current Bundler version: bundler (1.2.1) This Gemfile requires a different version of Bundler. Perhaps you need to update Bundler by running gem install bundler? (Bundler::VersionConflict)

Czy jeszcze sam powinienem coś skonfigurować (zaktualizować), czy odezwać się do adminów linuxpl?

Paweł.