Linuxpl.com a odpalanie aplikacji RoR

Witam,
zakupiłem sobie serwer na portalu linuxpl.com, wgrałem cały folder z prostym blogiem (stworzony przeze mnie) na niego, ale jak sprawić, aby podejrzeć pojedyncze widoki ( app/view… ) już przez ten serwer? Gdy wpisuję całą ścieżkę do pliku na serwerze pokazuje mi zawartość (treść wraz z komendami a nie WYNIKAMI tych komend) :confused:
Czy ktoś korzystał z tego hostingu i wie jak to naprawić?

Według ich FAQ obsługują Ruby on Rails przez mod_ruby - daj sobie spokój z odpalaniem RoR u nich

http://forum.linuxpl.com/viewtopic.php?t=2839 - passengera niby dają na prośbę, a to mod_rails/mod_rack, więc chyba fajnie, co?

ech, jestem totalnie zielony - to dopiero moje pierwsze podejście do wrzucenia swojej aplikacji na jakikolwiek serwer - macie jakieś propozycje gdzie jest możliwa instalacja własnych aplikacji rubyego w sposób łopatologiczny i bezbolesny dla laika? :confused: ( jak by co czytałem już tematy na forum o dostawcach hostingu RoR )

http://heroku.com/ ?

heroku?

mam na linuxpl kilka aplikacji i stron
nie ma problemu wrzucasz wsztsrko do jakiegoś katalogu
i piszesz mail na admin@linux… że jest tam i tam i mają odpalić passenger
Na serwerze nie masz dostępu do gem. Więc bundler, lub wrzucić na sztywno, albo znowu mail jakie i co potrzebujesz
nawet w środku nocy odpowiadają więc jest luz

dziękuję za pomoc - już do nich piszę - później zdam sprawozdanie czy się udało :slight_smile:

Przerabiałem to wiele razy, są życzliwi, pomocni i działają bardzo szybko. Nie żebym polecał samo linuxpl, jest kilka wad sporych, ale jak klient sobie zażyczy to można przeżyć.

hmn, wczoraj wrzuciłem do nich swoją aplikację, zgłosiłem się mailowo o vhosta i przekierowanie na subdomenę blog.ofcasite.tk … no i kiszka:

We're sorry, but something went wrong. We've been notified about this issue and we'll take a look at it shortly.
działa tylko jedna podstronka blog.ofcasite.tk/home (która notabene niepotrzebnie została przeze mnie wrzucona bo jest niepotrzebna)
Niestety gdy staram się otworzyć na linuxpl logi błędów, to plik nie ładuje się - administracja hostingu zasugerowała, że może coś zwiazanego z gemami (skoro u mnie na localhoście działa bez problemów) - a czy ktoś tutaj ma jakiś pomysł dlaczego tak może się dziać?

Problem z bazą, migracje ?

ups, pytanie: jak to jest - czy przerzucając całą aplikację, to baza danych też już tam będzie, czy z panela użytkownika muszę utworzyć nową bazę?

No jak bazę masz w sqlite to będzie, ale standardowo to nie. Oczywiście musisz pierw utworzyć bazę (linuxpl daje w standardzie tylko mysql, postgres trzeba dopłacić), wyedytowac musisz plik z danymi bazy config/database.yml, tam ustawić produkcję, wykonać wszystkie migracje dla produkcji i tyle.

Generalnie na linuxpl.com dostaję jakieś PM’ w sprawie rails (bo kiedyś coś tam napisałem na forumw tej sprawie) więc przekopiuję instrukcję z jednego maila tutaj:

[quote]Jak to zrobiłem:

  1. utworzyłem subdomenę test.domena.pl co spowodowało utworzenie folderu test w moim public_html
  2. Wywaliłem ten folder
  3. rozpakowałem aplikację rails do mel_org
    4 zrobiłem link symboliczny z test_app/public na subdomenę ( ln -s test_app/public test)
    od tej chwili było widać pierwszą stronę aplikacji,ale nie działały railsy
  4. przechodzisz do test (czyli faktycznie do test_app/public) i tworzę plik .htaccess
    wpisuję w nim:

Options FollowSymLinks

PassengerEnabled on
PassengerAppRoot /home/twoj_user_name/domains/twoja_domena.pl/public_html/test_app
RailsEnv development

— ścieżka to jest pełna ścieżka do twojej aplikacji
kolejna linijka to jest środowiko, jeżeli uruchomisz produkcyjnie to zmieniasz na “production”
6. to wszystko
czasami jest wymagany restart aplikacji, do restartu apache’a nie mamy dostępu ale można to zrobić w ten sposób:
przechodzisz do głównego folderu aplikacji i wydajesz komendę:
touch tmp/restart.txt

generalnie trzeba zmodyfikować ten plik (nie ma go domyślnie, ale touch zawsze tworzy, jak go nie ma, a jak jest to zmiania datę modyfikacji) jeżeli nie masz dostepu do shella to możesz zapisać ten plik i aplikacja się zrestartuje (trwa to czasem kilkanaście sekund, zależy od obciążenia serwera).[/quote]
Mam nadzieję że teraz dasz rade.

Pozdrawiam.

PS. Nie musisz prosić adminów o vhosty, wsyzstko możesz ustawić ręcznie, admini są potrzebni jedynie do instalacji niektórych gemów.

[quote=‘marioosh’]3. rozpakowałem aplikację rails do mel_org
4 zrobiłem link symboliczny z test_app/public na subdomenę ( ln -s test_app/public test)[/quote]
yy nie czaję tych 2 punktów :confused: mógłbyś je wyjaśnić?
co to jest mel_org

i jak zrobić ten link symboliczny?

no i to:

[quote=‘marioosh’]przechodzisz do głównego folderu aplikacji i wydajesz komendę:
touch tmp/restart.txt[/quote]
w jaki sposób mogę wydać taką komendę?

Ech właśnie dla tego piszę że jest admin i jak napiszesz mail to w ciągu kilku min ci to zrobi.

man ln -s
man touch
na serwerze

mel_org to po prostu test_app tyle że przy przepisywaniu mi uciekło.

W odpowiedzi na resztę pytań zapytam tak: masz dostęp do shella przez ssh? czy robisz to przez FTP?

z tego co wiem linuxpl nie umożliwia dostępu do shella

Gwóźdź do trumny. Uciekaj!

Nei gadaj głupot. Shell włączasz w panelu admina, albo piszesz post do nich i ci go udostępniają, jest na innym porcie, czyli dość standardowo ze względu na bezpiecześtwo:

by się podłączyć

ssh login@domena -p 59184

I poczytaj trochę, zanim napiszesz, bo zaczyna być to już męczące.