Listopad (3.11)

Jak w temacie – rozmowę o następnym spotkaniu czas zacząć!

Zatem, jakie propozycje tematów? Kto co chce powiedzieć? Kto o czym chce posłuchać?

[quote]Mogę powiedzieć o jednym z (wybierajcie) :

  • (tylko odrobinę rubiowo) pisaniu aplikacji na Androida
  • technikach “seedowania” w aplikacji railsowej (dane w migracjach vs. bootstrapy vs. seedy)[/quote]
    Osobiście z przyjemnością bym posłuchał o C(e/u)lerity (Drogomir!) oraz innych patentach na testowanie javascriptu. Integracja Ogóra z Selenium też byłaby mile widziana :slight_smile:

Być może udałoby mi się namówić kolegę z firmy, który robi z gitem kosmiczne rzeczy, na opowiedzenie czegoś w stylu “Git ponad cykl pull-commit-push”. Chętni?

[quote=Tomash]Jak w temacie – rozmowę o następnym spotkaniu czas zacząć!

Zatem, jakie propozycje tematów? Kto co chce powiedzieć? Kto o czym chce posłuchać?

[quote]Mogę powiedzieć o jednym z (wybierajcie) :

  • (tylko odrobinę rubiowo) pisaniu aplikacji na Androida
  • technikach “seedowania” w aplikacji railsowej (dane w migracjach vs. bootstrapy vs. seedy)[/quote]
    [/quote]
    Ja bym posłuchał o Androidzie. :smiley:

Co do Celerity, to chętnie coś opowiem - jeżeli nie zdążę przygotować prezentacji, to może być live session :wink:

Jeżeli są chętni to może być dodatkowo testowanie javascriptów z http://github.com/relevance/blue-ridge - czyli BDD dla javascriptu + odpalanie tych testów w konsoli :slight_smile:

Ja jestem chętny - też chciałem kiedyś zrobić prezentację o gicie, ale moje git-fu nie jest pewnie tak kosmiczne, więc wolę posłuchać :smiley:

Ja mam dwa pytania odnośnie spotkania:

  1. gdzie ono będzie mieć miejsce?
  2. czy będzie po polsku?

Ja chcę BDD javascriptu, jeśli będzie z celurity to wogóle super! :slight_smile:

@Piotr
Spotkanie będzie po polsku przy Al. Jerozolimskich 91.

To się przejade na spotkanie. Dla mnie wszystkie proponowane tematy z działu “słyszałem że to istnieje, ale na oczy nie widziałem”, więc o czy by nie było, będę zadowolony.

Przyznam, że mam ostatnio huge tech boner naokoło MongoDB, ta baza ma kilka rewelacyjnych killer-ficzerów. No i będzie przedstawiana w aż dwóch spiczach na RuPy.
Może chcielibyście o tym posłuchać? :slight_smile:

Chcielibyśmy.

[quote=Tomash]Przyznam, że mam ostatnio huge tech boner naokoło MongoDB, ta baza ma kilka rewelacyjnych killer-ficzerów. No i będzie przedstawiana w aż dwóch spiczach na RuPy.
Może chcielibyście o tym posłuchać? :)[/quote]
Ja chętnie, może też się pobawię przed rupy.

Wrzuci ktoś info na goldenline? :slight_smile:

Ja potwierdzam prezentację o celerity, jeżeli będzie jeszcze trochę czasu, to prawdopododbnie też o BDD dla javascriptu, ale nie na 100%

Tradycyjnie o 19?

Tajest.

Wysłałem maila do Piotrka z zapytaniem czy salka na pewno zabukowana, ale myślę że tak. Do zobaczenia jutro!

[quote=Tomash]Tajest.

Wysłałem maila do Piotrka z zapytaniem czy salka na pewno zabukowana, ale myślę że tak. Do zobaczenia jutro![/quote]
Wszystko zgodnie z planem. Przybywajcie - do zobaczenia!

Tradycyjnie:
http://www.goldenline.pl/spotkanie/wrug-spotkanie-11-2009

@Tomash
Jaki będzie tytuł Twojego spicza? Rozumiem, że MongoBD…?

postaram się być - ale nie obiecuję.

@Olek: super, dzięki że postawiłeś stronę na GL :slight_smile: “MongoDB w świecie Rails” wystarczy jako tytuł :slight_smile:

Jakiś numerek salki, gdzie ona leży, żeby tam trafić bez błądzenia?

[quote=tjeden]Tradycyjnie:
http://www.goldenline.pl/spotkanie/wrug-spotkanie-11-2009

@Tomash
Jaki będzie tytuł Twojego spicza? Rozumiem, że MongoBD…?[/quote]
Jakbyś mógł to zmień tytuł na “Celerity, czyli testy w przeglądarce bez przeglądarki” :slight_smile: Bo ten co jest, to tak naprawdę 2 prezentacje i z błędem w nazwie narzędzia :stuck_out_tongue:

Poprawione, kopiowałem z forum. :wink:

Wrzuciłem, jak zwykle za późno :wink: ogłoszenie na naszego bloga:
http://wrug.eu/2009/11/2/2009-11-jesienny-rozkwit

Proszę o informację jak trafić do tej sali na Al. Jerozolimskich 91. Jaki numer sali? Które piętro?

Dzięki :slight_smile:
Marcin