Localhost:3000 nie działa - Ubuntu

Witam!

Jestem użytkownikiem Ubuntu 10.10
Zainstalowałem Ruby 1.9.3, gemy 1.8.24, RoR 3.2
Wpisuję rails new “ścieżka”
następnie rails server
Nie wywala żadnego komunikatu o błędzie.
Jak wchodzę na localhost:3000 (firefox, czy lub podobne(0.0.0.0:3000,127.0.0.1:3000), to nie można z nim nawiązać kontaktu.

Na 127.0.0.1 “stoi” apache2 i działa. Jego uruchomiłem później. Zastanawiałem się, czy może w ogóle serwery lokalne u mnie nie działają. Nie miałem racji.
W każdym razie. Nie mam pojęcia co mogło pójść nie tak.

Już teraz dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

PS: przeszukiwałem forum, znalazłem podobne tematy, ale rozwiązującego tę kwestię nie.
PS2: Firewalla też nie jest powodem

[quote=Mackemp]Witam!
Wpisuję rails new “ścieżka”
następnie rails server[/quote]
rails new nazwaprojektu
cd nazwaprojektu
rails s

Ale generalnie na początek prosilibyśmy terminalowy log :slight_smile:

Rzeczywiście, jak zrobiłem, jak radziłeś to wyskoczyło mi takie coś:

[quote=RoR]root@Maciej:~/myapp# rails s
/usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/execjs-1.4.0/lib/execjs/runtimes.rb:51:in autodetect': Could not find a JavaScript runtime. See https://github.com/sstephenson/execjs for a list of available runtimes. (ExecJS::RuntimeUnavailable) from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/execjs-1.4.0/lib/execjs.rb:5:inmodule:ExecJS
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/execjs-1.4.0/lib/execjs.rb:4:in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-script-2.2.0/lib/coffee_script.rb:1:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-script-2.2.0/lib/coffee_script.rb:1:in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-script-2.2.0/lib/coffee-script.rb:1:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-script-2.2.0/lib/coffee-script.rb:1:in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-rails-3.2.2/lib/coffee-rails.rb:1:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/coffee-rails-3.2.2/lib/coffee-rails.rb:1:in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:68:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:68:in block (2 levels) in require' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:66:ineach’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:66:in block in require' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:55:ineach’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler/runtime.rb:55:in require' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/bundler-1.1.4/lib/bundler.rb:119:inrequire’
from /root/myapp/config/application.rb:7:in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/railties-3.2.5/lib/rails/commands.rb:53:inrequire’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/railties-3.2.5/lib/rails/commands.rb:53:in block in <top (required)>' from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/railties-3.2.5/lib/rails/commands.rb:50:intap’
from /usr/local/lib/ruby/gems/1.9.1/gems/railties-3.2.5/lib/rails/commands.rb:50:in <top (required)>' from script/rails:6:inrequire’
from script/rails:6:in `’[/quote]

Nie masz ustawionego silnika dla JS. Wejdź pod ten adres https://github.com/sstephenson/execjs i zrób co tam jest opisane.

Bardzo Ci dziękuję!
Node.js zainstalowałem i śmiga.
Wcześniej trafiłem na tę stronę, ale nie sądziłem, że mam cokolwiek stamtąd instalować.

Bardzo Ci dziękuję. Tyle godzin przed komputerem, a wystarczyło spytać :slight_smile:

Takie pytanie z czystej ciekawości.

Dlaczego nie jest do dołączane automatycznie razem z railsami? Każdy kto zaczyna przygodę z tym frameworkiem ma chyba z tym problem :slight_smile:

Zapytaj @dhh na twitterze. Pewne decyzje projektowe są dość kontrowersyjne.