Logowanie

Witam

Zrobilem logowanie korzystajac z authlogic tylko mam pytanie czy dobrze to wszystko zrobilem poniewaz mam tak:

kontroler home - gdzie mam
class HomeController < ApplicationController
def index
@user_session = UserSession.new
@user = User.new
end

end

i mam podszablon taki - _top.html.erb - gdzie zalaczam logowanie za pomoca

<%= render :file => ‘user_sessions/new’ %>

i teraz pytanie czy w kontrolerze home musze robic - @user_session = UserSession.new

bo takto wywalal mi blad ze nie zna zmiennej bo ona jest tworzona w kontrolerze user_session

pytanie jest czy mozna jakos zalaczyc widok z kontrolera user_session w kontrolerze home tak aby ta zmienna byla widoczna

bede wdzieczny za pomoc , moze jakis link cokolwiek

pozdrawiam

./script generate nifty_authentication --authlogic

i porownujesz

niestety to mi nic nie pomoglo , tam sie stwrzyly 2 inne kontrolerry , chodzilo mi o to czy ja dobrze zrobilem czy mozna to zrobic lepiej inaczej, ? jesli tak to jak pozdro

u mnie jest jest jeszcze 3 kontroler ktory wlasnie chce skorzystac z tych dwoch

Tak jak jest w generatorze masz za wzor, jak masz inaczej to zrob by bylo tak i tyle. bedzie zawsze i wszedzie ladnie dzialac

Hey

Dziala to u mnie ale nie o to chodzi , chodzilo mi czy jest jakis sposob w kontrolerze home w widoku zaincludowac widok z innego kontrolera np. user_session ale w taki sposob zeby nie wywal bledu cos tam z nullem ,

dokladniej czy jest sposob zeby zaincludowac widok z user_session ale zebym nie miusial dopisywac w kontrolerze home kodu - @user_session = UserSession.new

tak zeby oddzielic jeden kontroler od drugiego ale zeby kontroler home mogl bez problemu korzystac z widoku z user_session

to jest moje pytanie , bede wdzieczny za jakas odpowiedz i pomoc , pozdrawiam

w kontrolerze możesz sobie wyrenderować dowolny widok używając np. render :template => ‘user_session/new’ ale to nie ustawi zmiennych, to musisz zrobić ręcznie

Ryan Twoim bogiem.

http://railscasts.com/episodes/160-authlogic