Lutowy Wrug

Uprasza się o info na temat lutowego wruga.

Pozdrawiam ;]

P.S. A jakby ktoś miał chęć poopowiadać o VIMowych sztuczkach to ja chętnie posłucham bo nigdy nie mam siły zabrać się do przestudiowania wszystkich jego możliwości, a może jakiś człowiek-vim chciałby po krótce najsympatyczniejsze a zarazem mało znane jego funkcje przedstawić podczas kilkuminutowej prezentacji ?

Jeśli chodzi o Vim’a: +1

Chętnie zrobię vimową prezentację – a jeszcze chętniej warsztat – na WRUG marcowy. Destylacja najlepszych kąsków zajmie trochę czasu. Fechtując w trybie wstawiania i okolicach już od ładnych kilku lat, powinienem dać radę sprostać wymaganiom szanownej publiczności.

Świetnie, a co z lutym, skończy się na piwie?

8.02!
Może wreszcie się uda powiedzieć parę słów o Deface :wink:

[quote=Tomash]8.02!
Może wreszcie się uda powiedzieć parę słów o Deface ;)[/quote]
Możemy jakoś przełożyć? Django piwo jest ;]

Można też celować np. w drugą środę miesiąca, albo ostatnią. Tak, żeby mniej kolizji było.

Fajnie, to po WRUGu pojedziemy na Puławską :smiley:
Będzie motywacja żeby nie zamulać na części prezentacyjnej. Dwie prezki i jazda!

Ok, a ta druga?

Przecież się nie rozdwoję! :wink:

Ok, zarazerwowałem na środę salę, po południu zrobię event na facebooku. Tomash opowie o Deface, a potem idziemy na Django Piwo! :slight_smile:

I jest! https://www.facebook.com/events/316174235094796/

Awsum!
Ja już zmigrowałem stronkę na nowy serwer, zaraz będzie wpis!

Jak chcecie opowiem o poziomach izolacji transakcji i jak to czysto zrobić w Railsach.

Bottom line: domyślnie skonfigurowane bazy danych nie oferują pełnego “I” w ACID-zie. Nieświadomość tego może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Słowa kluczowe π * drzwi: izolacja transakcji, activerecord, deadlock, transaction serialization error, MVCC, mysql, postgres, sqlite.

Są chętni?

Tak, ja chcę! :slight_smile:

OK, to potwiedzam prezentację :slight_smile:

Bardzo!
Zwłaszcza że hajp na NoSQL często, niestety, idzie w zestawie z niewiedzą o tym, co tak naprawdę się traci odchodząc od ACID-owych baz.

Kurczę, głupia sprawa. Okazało się, że mamy jutro po południu nagranie i może być problem z dostępnością sali o 19. Może przełożymy na czwartek, lub przyszłą środę?

dla mnie bomba bo jutro nie moge byc :wink:

Aj waj. Ja w przyszłą środę znowu nieobecny.
To może po prostu spotkamy się na DjangoPiwo? :slight_smile:

Na czwartek nie, bo jest Aula, ale następna środa why not