Meetup Ruby on Rails @Gliwice - Uszanowanko Programowanko - piątek 10 kwietnia

Cześć!

Zapraszamy na nasz meetup w Gliwicach, który odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 17 na Zygmunta Starego 11A (siedziba The Software House).

Agenda:

Tomasz Jasiulek
REvolution - czyli o bardziej obiektowym podejściu w rozwiązaniach kolejowych

Framework Ruby on Rails pozwala na szybkie i stosunkowo łatwe tworzenie aplikacji webowych w języku Ruby. Można powiedzieć, że podejście zwane “The Rails Way” w wielu przypadkach zdało swój egzamin. Szybko jednak okazało się, że to podejście nie sprawdza się w przypadku bardziej złożonych systemów. Logika biznesowa w kontrolerach, wypasione modele, logika w szablonach… ogólnie mówiąc chaos. Potrzebna była ®ewolucja…

Wojciech Widenka
Jak ugryźć Ruby, żeby nie połamać zębów?

Od zera do ruby-mastera, czyli gdzie szukać inspiracji i wiedzy związanej z Ruby i Rails. Porady i wskazówki dla przyszłych i obecnych programistów Ruby.

Artur Dębski
Expect the unexpected

Krótka prezentacja o obsłudze wyjątków w języku Ruby. Co rzucać, jak rzucać i kiedy rzucać? Postaram się przybliżyć sposób działania wyjątków, a także dobre praktyki wykorzystania ich w swoich projektach.

Grzegorz Bryliński
O wyprawie królika przez maszynkę do gniazdka, czyli EventMachine w praktyce.

Połączenie Railsów, WebSocketów i RabbitMQ może być bardzo użyteczne i proste. O tym, jak można je wykorzystać, opowiem w mojej prezentacji.

Łukasz Myrda
Developer mode on, czyli słów kilka o rbenv, rvm i ruby-ng

Dobrze skonfigurowane środowisko pracy jest bardzo ważne dla programisty. Dlatego też rvm i rbenv zna każdy, najczęściej wykorzystując tylko niewielki procent ich potencjału. Przy pracy nad projektem często wykorzystujemy także środowisko wirtualne np. vagranta + ubuntu. W tym przypadku istnieje prosta alternatywa, która dobrze sprawdza się dla developera.

Na imprezie pizza + piwo, a po afterparty.

Strona meetup.com: http://www.meetup.com/Uszanowanko-Programowanko/events/221441635/

PS wybaczcie, jeśli to zła kategoria

Miałem nadzieję, że uda mi się do Was wpaść na drugie spotkanie, bo pierwsze zorganizowaliście dokładnie wtedy co wroc_love.rb. Tym razem trzeba wybierać pomiędzy Wami a meet.js w Katowicach… Kto wymyśla te terminy? :slight_smile:

Ustaliliśmy sobie, że robimy co miesiąc w drugi piątek miesiąca. Nie wiem, jak to rozwiązać, te konflikty będą zawsze występowały. W kolejny zaś tydzień są DWO. W poprzedni - tydzień ze świętami.

Mogę jedynie próbować przekonać, żebyś tym razem wpadł do nas. :smile:

Akurat wybieram się na weekend z warszawy do krakowa więc z miłą chęcią z trasy wpadnę do was do gliwic posłuchać o ruby’m - Do zobaczenia ! :wink:

Bump! To już jutro - zapraszamy!

Hej

Prezentacje z meetupu umieściliśmy tutaj: www.uszanowanko.pl/rubyonrails