Megiteam.pl vps - trzymacie tam jakąś produkcję?

Przymierzam się do wypróbowania megiteam vps jako produkcji - appka to zwykły sklep z adminem. Czy szacowne grono ma jakieś doświadczenia z z trzymaniem tam działającej publicznej appki?

dlaczego akurat megiteam?

Brak konkretnych powodów, mają starający się support, nie mam presji na jakieś mega (hm…) rozwiązania, postanowiłem z nimi spróbować.

Dlaczego akurat nie?

100zl+ za VPS w chmurze, ehe ;D

Nie mam doświadczenia w wybieraniu serwerów (zresztą chyba niewiele osób je tak na prawdę ma, no bo jak często zmienia się dostawcę?) dlatego nie rozumiem ani odpowiedzi @randomnick ani @fizzlebubble - byłbym wdzięczny za nieco większą rzeczowość :wink:

Dobry support i godna zaufania firma sa warte więcej niż CPU, zwłaszcza dla poważnych aplikacji.

Nie kwestionuję Twoich argumentów, jednakże w tej cenie jest znacznie więcej poważniejszych “graczy” w branży i jeszcze bardziej godnych zaufania.

@fizzlebubble - rozumiem, że trzymałeś tam appkę produkcyjną i było gorzej niż u tych tańszych? (przy okazji chętnie dowiem się u kogo)

@Tomash - mam rozumieć, że, biorąc pod uwagę OT, polecasz?

Ja mogę szczerze polecić. Na megiteam trzymam obecnie trzy niewielkie aplikacja (~ 20 użytkowników każda).

Support jest ponadprzeciętny, chętnie pomagają, są bardzo elastyczni.

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej w porównaniu z innymi, ale od strony ludzkiej lepszego vps nie znajdziesz.

Nie trzymałem tam appki żadnej, ale nawet kolega z pracy ostatnio mi ich bardzo polecał przez znajomość z właścicielem/właścicielką (?). Komentuje wyłącznie cenę, która z oczywistych względów nie dla każdego jest w jakiś tam sposób ważna.

@pjar spróbuj Shelly Cloud. 100 PLN starczy Ci na małą instancję, choć trochę chudo będzie z RAM dla bazy i aplikacji. Wystarczy jeśli będziesz miał mały zestaw danych. Natomiast jak będziesz miał większy ruch to za €40 możesz postawić dużą instancję co spokojnie wystarczy dla małej aplikacji produkcyjnej.

W komplecie dostajesz support co najmniej tak samo dobry jak w Megiteam, liniowe skalowanie, frontend z failover, backupy, poprawki bezpieczeństwa i deploy po git. No i najważniejsze zero zabawy z ustawianiem systemu operacyjnego.

[edit] Dopiero teraz zauważyłem, że za 100 pln w Megiteam masz też 1GB RAM - czyli wychodzi drożej niż Shelly biorąc pod uwagę, że to czysty VPS a nie cała platforma…

Nie, nigdy nie byłem klientem Megiteam. Ale słyszę samo dobre od ich klientów, co rzadko się zdarza w branży hostingowej.

W megiteam trzymałem jakieś swoje rzeczy ok. 4 lat. Nigdy nie miałem z tym hostingiem problemów. Według mnie mają fantastyczny support. Raz nawet napisali do mnie, zanim uświadomiłem sobie, że mam problem. Zdecydowanie wart polecenia.

Ja też się przyłączam do pochwał support. Mam tam kilka appek, ale na hostingu współdzielonym. Zawsze mogłem liczyć na szybką i konkretną pomoc jak trzeba było coś naprawić.

Ja również korzystam z ich usług (ze starej oferty VPS). Nie spodziewałem się, że support może być aż tak dobry. Raz byłem pewien że niedziałanie pewnej funkcji aplikacji jest spowodowane limitami na serwerze.Pani Magda wskazała problem w mojej aplikacji (Rails) jako powód błędu.

Ogólnie polecam!

Nie wiem jak wygląda nowa oferta (chmura) w kontekście nowych Railsów.
Poproszę Panią Magdę o odpowiedź w tym wątku…

Pozdrawiam :slight_smile:

Piotr Macuk


Nauka Ruby on Rails po polsku: http://szkolenie-ruby-on-rails.macuk.pl/

Ogólne wrażenie więc bardzo pozytywne, cóż, chyba trzeba będzie dać im szansę. Trochę mnie martwi jednak, że w innym wątku megiteam wspomniane zostało tylko raz i jest pomijane nawet przez osoby wypowiadające się tutaj o nich na plus , ale do końca nie jestem pewien jak to interpretować.

Dzięki za wszystkie uwagi :wink:

Hej

Przede wszystkim dzięki wszystkim za dobre słowo - cieszę się, że jesteście zadowoleni :smiley:

Sprostuję jedną rzecz: nie oferujemy czystych VPSów, ale jeżeli ze strony to nie wynika to musimy to dopracować :slight_smile: Klient zakłada serwis, wybiera w jakim języku programowania/frameworku ma apkę i jaką chce bazę a my mu zakładamy konto, szkielet aplikacji (dla railsów rvma, gemset, podstawowe gemy), bazę (+konfiguracja w aplikacji) i repo gita. Aplikacja jest uruchamiana, pod kontrolą naszego managera procesów. Klient nie ma roota, nie konfiguruje po stronie systemu nic samodzielnie, operacje typu dodaj aplikację/domenę/mongodb/konto sftp wykonuje przez nasz panel. Deploy może robić przez gita, może przez ssh, bo ma dostęp do shella.

Rozróżniamy w ofercie hosting współdzielony i VPSy, bo tak to wygląda od strony technicznej, wiążą się z tym pewne konsekwencje, ale od strony zarządzania, konfiguracji, automatyzacji to jest ta sama platforma.

VPS w chmurze to jest IaaS od Oktawave + nasza platforma jak wyżej.