Mentoring - nauka na zadaniach

Jakiś czas temu mój kumpel zainteresował się programowaniem, innego sam nakręciłem a jeszcze inny podchwycił poniższą inicjatywę:

żeby ich zmobilizować stwierdziłem że będę dawał im zadania a potem będę je sprawdzał i proponował zmiany. Kiedyś było coś takiego jak Ruby Mendicant University i na samym początku mojej przygody z programowaniem przeszedłem taki kurs i uważam że była to świetna sprawa. Stąd wziął się mój pomysł.

Może po krótce co było w RMU. Core skill course w RMU to nie był kurs dla całkowicie poczatkujących. Każdy z kursantów dostawał inne 3 zadania… na każde miał tydzień i trzeba było napisać do niego testy itp. zadania to np: zdekodowanie pliku gif w celu uzyskania informacji zakodowanych w nagłówku oraz zmianę jego kolorystyki na skale szarości. Wtedy to był dla mnie kosmos. I nikt nie mówił jak to zrobić… było tylko na koniec sesja sprawdzajaca i propozycje refaktoringu i zmian i jak zaliczone to przechodziło się do następnego zadania.

oczywiście tutaj to tak nie wyglada bo nie chce ich zniechecic tylko w to wkrecic. Daje im krok po kroku zadania rozbudowujace aplikacje terminalowa(czysty Ruby). Potem to sprawdzam proponuje poprawki i przechodzimy do nastepnego kroku. Jak trzeba to podpowiadam, wysyłam materiały ale staram sie żeby jak najwięcej sami uczyli się. Nie ma określonego czasu na zrobienie i poganiania.

Ok przechodząc do sedna. Jako ze aktualnie z całej trójki pozadnie pracuje jeden to myślę żeby wziąć jeszcze dwie osoby. Ktoś byłby zainteresowany taką formą nauki? oczywiście za darmo. Ludzie z zewnątrz będą mobilizowały mnie. Poza tym nie ukrywam że sam się przy tym uczę:

  • przypominają różne rzeczy
  • mentoringu
  • utrzymać wszystkie dobre wzorce
  • łatając braki

druga sprawa: może byłby ktoś zainteresowany pomocą w mentoringu:

  • zawsze ktoś może zauwarzy coś więcej albo zaproponuje jeszcze lepsze rozwiązanie o ktorym ja nawet bym nie pomyslal
  • fajnie byłoby móc się z kimś konsultować jakie zadanie nastepnie dać (sam jestem zielony z nauczania) żeby pójść dobrą ścieżką
  • osoba z zewnątrz również zmobilizuje moich kumpli
  • czasem brakuje czasu
  • sam mimo że pierwsze kroki stawiałem już w 2010 pracuję jako programista od półtora roku wiec sam bym się wiele nauczył od bardziej doświadczonej osoby

Chętnie wezmę udział w formie kursanta! : )

Ja również zgłaszam się na kursanta :smile:

Również chętnie bym został kursantem.

Również bardzo chętnie wziąłbym udział w charakterze kursanta

Ja z kolei chętnie pomogę przy organizacji. Sam staram się w podobny sposób uczyć tak znajomych.

jak najbardziej na +, chętnie zostanę kursantem

rowniez sie dolacze i zostane kursantem. Czekam na wiecej inforamacji.

Chętnie zostanę kursantem.

Wygląda na to że mamy tutaj sporo kursantów :slight_smile: Chętnie sam bym się czegoś nauczył.

Fajnie że jest spory odzew ale miały być dwie osoby. Zobaczymy jak to bedzie jak pogadamy z nowym mentorem, dzięki jeltz że się zgłosiłes. Mam nadzieje że coś z tego bedzie.

Jeltz nie odpisuje na wiadomość prywatną więc moze już puszczę dwie pierwsze osoby tym samym torem co znajomych. Pierwsza osoba zgłosiła zainteresowanie w wiadomości prywatnej wiec z powyzszych wezme tylko fizzlebubble. Reszty narazie nie wezmę ale jak coś się będzie zmieni to będę pisał do kolejnych osób z listy.

Super sprawa, jeśli będzie miejsce to też się zgłaszam. Przydało by się by więcej ludzi chciało mniej więcej tak pomagać młodym, może przysłym programistom.

Ok, tak więc czekamy :smile: