Mephisto i hosting

Witam!

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie z Mephisto.
Chciałbym uruchomić tego bloga (prywatnie), jaki hosting polecicie? Zależy mi na niskich opłatach, ale też żeby ten blog mógł chodzić bez zgrzytów.

…a może nie Mephisto tylko coś innego na RoR-ach?

Będę wdzięczny za Tip-y :slight_smile:

Mephisto keszuje strony od frontu, Rails będziesz potrzebował jedynie od strony admina więc wystarczy dowolny shared host, który wspiera RoR

Też planuję postawić bloga na jakimś Railsowym silniku. Podoba mi się SimpleLog ze względu na prostotę. Ale też chętnie się dowiem jakie macie doświadczenia/co polecacie?

Mamy Mephisto co prawda na VPSie, więc ciężko polecić jakiś inny hosting, ale silnik blogowy naprawdę pro i przyjemnie się z niego korzysta. Po dorzuceniu fajnego plugina, który robi formatowanie (kolorowanie, numerowanie linii itd.) kodu kilku języków client-side (javascript) jest przemistrzostwem świata :slight_smile:
http://blog.aenima.pl/
(dopiero startujemy, więc proszę nie marudzić o skromnej zawartości :wink: )

Dokładnie, szukam czegoś prostego. Coś jak Beast w przypadku silników forumowych. Widzę, że ten SimpleLog nie za bardzo jest rozwijany. Zostaje Mephisto.
Tylko jaki hosting …? :-/

http://blog.aenima.pl/ - już widać, że będzie fajne i przyjemne :slight_smile:

@Tomash: można spytać jaki VPS?

Intersec.pl

Pozostaje odwieczne pytanie, blogowac po polsu czy po angielsku :slight_smile: Jak rozpoczalem ostnio mojego bloga in english to polskie community javowe zzzagrzmialo ‘jak moglem!!!’. Przychodze na polskie community Ruby on Rails i tak patrze ze w sumie wszyscy in english pisza…

Trochę za mała społeczność, żeby pisać wyłącznie po polsku.

Cos w tym jest. PS dostałeś moze maila na priv ode mnie?

jezeli ten hosting nie musi byc w Polsce, to polecam hostingrails.com
najtanszy shared hosting jest za ok $4 miesiecznie, na bloga powinno wystarczyc

Pewnie, że nie musi być w Polsce. $4 miesięcznie to ciekawa propozycja.

A z kolei anglojęzycznych blogów traktujących o Rubym jest od groma, więc pisanie po angielsku w tym wypadku także może być pisaniem “do nikogo”. Ja osobiście uważam, że pisać należy przede wszystkim dla siebie. Bo jeśli pisanie na bloga nie przynosi komuś przyjemności to myślę, że sami czytelnicy nie wystarczą.

Jest jeszcze druga kwestia. Ruby jest stosunkowo nową technologią, a więc to raczej ludzie młodzi jej się uczą. A tacy ludzie także potrzebują zarówno potwierdzenia w polskiej blogosferze, że “coś się dzieje”. Sam język angielski też często bywa przeszkodą (Ci młodzi ludzie przeważnie szukają informacji po polsku).

Gdyby tak na każdym kroku mówić, że “za mała społeczność” to by nas tu nie było ;). Przecież my budujemy tą polską społeczność. Więc nie emigrujmy tylko zostańmy na polskim podwórku i budujmy dalej :).

Popatrz na to inaczej: blogując w języku ojców odcinasz od swoich nierzadko cennych przemyśleń cały rubiowy świat minus Polska. :wink:

to może lepiej tak i tak ? :wink:

Tylko wtedy kto to bedzie czytal? :wink:

Paweł, odpowiem Ci na maila w ciągu najbliższych dwóch dni, jak pozbieram myśli :slight_smile:

[quote=ronin]jezeli ten hosting nie musi byc w Polsce, to polecam hostingrails.com
najtanszy shared hosting jest za ok $4 miesiecznie, na bloga powinno wystarczyc[/quote]
hostingujesz coś tam? jest ok?

Tak, mam 3 konta na dzielonym hostingu plan professional (bo od tego planu jest mongrel, tańsze są na fastcgi) i vps’a.
Jak narazie jestem bardzo zadowolony, na serwerze jest zainstalowana masa gemów, na stronie są dobre tutoriale jak
postawić różne rzeczy m. in. mephisto, bardzo dobry support no i oferują najnowsze rozwiązania, jak wyszedł passanger
to odrazu pojawiła się taka możliwość hostowania.

Jestem coraz bliższy wybrania hostingrails.com.
Przemawia za tym nie tylko cena, ale także możliwość zwrotu kasy w przypadku braku satysfakcji :wink: po 30 dniach oraz szybka i konkretna odpowiedź na pytania via email. To cenię!