Migracja na Jekylla

Howgh,

ukończyłem migrację strony WRUGu na Jekylla – posty i pliki (komentarzy nie szkoda, ale jakby co to zrzut bazy jest i będzie można wyciągnąć). Ale zanim zastąpię aktualne Mephisto przez nową stronkę na Jekyllu, fajnie by było ustalić kierunek i metody dalszego rozwoju strony.

Chciałbym żeby nasza strona była bardziej community-effort (a nie, jak dotąd, tylko Olek i ja), więc cały Jekyllowy szkielet będzie oczywiście na githubie (do dogadania kwestia uprawnień do deploymentu).

No i tutaj pytanie jak to zrobić:

  • repo na moim koncie, dodaje kolaboratorów
  • repo na koncie wrug-u, z tym że musimy wtedy jakoś ogarnąć kwestię teamów i dostępu do repozytoriów

Co lepsze?

Oraz: propozycje layoutu, a najlepiej gotowe jekyllowe layouty, będą bardzo mile widziane :slight_smile:

Mile widziane także propozycje tego, co na tej stronie poza “blogiem” (ogłoszenia spotkań, podsumowania i materiały) powinno się znajdować? Nasze WRUGowe projekty? Profile wrugowiczów?

Ej no, nie wierzę że aż tak kładziecie laskę że brak jakiejkolwiek reakcji.

Może dlatego, że dawno nie było spotkania? :wink:

[korzystając z wolnych 60 sekund przeklinam osobę, która wymyśliła tę pauzę]

W końcu zajrzałem na forum, mam ostatnio kilka pilniejszych spraw do załatwienia.

  1. Nie wiem ile osób uda Ci (nam) się wciągnąć do kolaboracji.
  2. Stworzyłem team blog admins na githubie, możesz tam stworzyć repo, zarządzanie zespołami jest tam banalne.
  3. Layout może zerżnij na razie z bloga Drogomira (ostatnio takie ascetyczne są popularne). Ja tu nic nie pomogę, może Czak podrzuci jakimś linkiem, lub templatem (ma tego kilka szaf).
  4. Parę słow o wrugowiczach - jestem na tak. Jak kiedyś dorobimy się projektów, to naturalne to też jest miejsce na nie.

Swoją drogą uważam nie ma się co zbytnio rozwodzić nad stronką, tylko pomyśleć nad tematami na następnego wruga. (Czwartek za tydzień?)

Ożeszty!!!1111

Przecież to jest layout z bloga Mojombo :slight_smile:

Dobry pomysł żeby pogadać o tym na WRUGu. Dziś pewnie podepnę jakiś najprostszy layout, wrzucę repo na GH i zobaczymy co dalej :slight_smile:

Może jakiś agregator postów z blogów wrugowiczów? Link do naszego githuba? Może wrugowy github powinien forkować nasze projekty?

Popieram. Mam nawet pomysł jak mogła by całość wyglądać. Może uda mi się w weekend to zrealizować i się wam pochwalę.

Mam też pomysł aby wreszcie zacząć chodzić na WRUGi :smiley: Może też uda mi się go zrealizować :wink:

http://www.seattlerb.org/ - do want.

DO WANT od pół roku, tzn. od kiedy na to trafiłem przy okazji poznawania ParseTree i postaci Ryana :wink:

http://wrug.eu/

Liczę na propozycję layoutu :wink:

(niektóre stare permalinki jeszcze nie działają, long story – ale poprawię i te)

Ciąg dalszy moich rozmów sam-ze-sobą:

  1. chyba wszystkie permalinki już naprawione, tzn. nie powinno być w gugielu żadnych deadlinków.
  2. layout (12 linijek cssa :wink: ) ukradłem oczywiście warsawrb.org
  3. podpiąłem disqusa pod posty
  4. notki napisane w textile, a renderowane jako markdown (i inne problemy tej natury), poprawię później

Czy jak wrzucę repo na Githuba jest szansa że ktoś się dołoży?

Wrzuć na Githuba, wygląda tak paskudnie, że trzeba coś z tym zrobić. :slight_smile:

W archiwum są.

@Filip: naprawiłem!

OK, jest na githubie – https://github.com/tomash/wrug-website

Na szybko zmontowałem w gimpie taką sobie propozycję layoutu. Jak ktoś chce to dodam źródło.

Podoba mi się to logo! :slight_smile:

Fajniusie.

Jest piękny, it’s bjutiful! :slight_smile:

Хорошo, w takim razie w wolnej chwili posiekam i wrzuce