moduły w aplikacji railsowej

Witam wszystkich,
po dłuższej przerwie postanowiłem się ponownie zająć railsami i od razu powstało pytanie, na które nie mogłem w google znaleźć odpowiedzi.
Mianowicie - czy da się stworzyć / wygenerować moduły w aplikacji railsowej np. admin, user, guest ?

Jeśli tak to jak można to uczynić ?

Moduły nie, modele tak.

rails g model Admin [...]

Ale pewnie nie o to chodzi, więc skonkretyzuj pytanie.

modele wiem że da się tworzyć ale chodzi mi o aplikację modułową np. tak jak da się zrealizować w zend framework w php - przykład:
mam sobie serwis który jest rodzicema dla kilku innych serwisów np. podróże (rodzic), który ma dzieci - hotele, pensjonaty, chaty to dla każdego dziecka będzie jak by osobna strona. Mając doświadczenie w Zend Framework prosto było stworzyć moduły i tym samym mieć porządek w kodzie (w razie potrzeby wyjąć dany moduł i wsadzić do innego serwisu).

Nie wiem czy jasno to wyraziłem :smiley:

Poczytaj o mountable apps.

Jeśli chcesz wydzielić osobny moduł, który zawiera konkretne funkcjonalności proponuje zapoznać się z http://guides.rubyonrails.org/routing.html#controller-namespaces-and-routing (od tej strony powinieneś zacząć zabawę z railsami; tu znajdziesz naprawdę wiele informacji na temat komponentów frameworka i nie tylko). Ponadto railsy 3+ daje możliwość tworzenia własnych enginów, które według mnie oferują multum opcji jeśli chodzi o rozbicie funkcjonalności większego systemu(polecam http://keithschacht.com/creating-a-rails-3-engine-plugin-gem/ i https://gist.github.com/e139fa787aa882c0aa9c). Pozdrawiam.