Moja pierwsza aplikacja

jest juÂż on rails :slight_smile:

http://airnews.pl/

wrĂłciÂłem do programowania po Âładnych kilku latach… dziĂŞki rails. oczywiÂście program jest doœÌ prosty, ale dziĂŞki niemu zaÂłapaÂłem podstawy (jak sÂądzĂŞ). z “issues” to widzĂŞ problem z pl-znakami na dreamhoscie (tam to jest hostowane), tzn. baza, ktĂłrÂą przeniosÂłem od siebie zawieraÂła niepoprawanie zakodowane pl-znaki (albo dh Âźle je wyÂświetla, nie potrafiĂŞ tego stwierdziĂŚ) oraz problem z RMagickiem (starsza wersja generuje b. brzydkie thumbnaile).

kilka rzeczy, ktĂłrych nie widaĂŚ: zdjĂŞcia dodaje siĂŞ przez ftp (nie chciaÂłem robiĂŚ uploadu, bo wrzucam na ogó³ po kilkanaÂście zdjĂŞĂŚ na raz i nie chce mi siĂŞ “dziubaĂŚ”). po wrzuceniu zdjĂŞĂŚ do katalogu wywoÂłuje siĂŞ odp. akcje, ktĂłra dodaje je do bazy. w trybie “admin” edytuje siĂŞ opisy zdjĂŞĂŚ, uÂżywajÂąc list autocomplete. miniaturki generujÂą siĂŞ on-demand (a potem zapisujÂą na dysk).

dziĂŞki wszystkim za pomoc uzyskanÂą w czasie stawiania pierwszych krokĂłw z rails i pozdrawiam

Gratulacje:)

PS Nie zauwazylem tam problemow z kodowaniem znakow.

zdarzajÂą siĂŞ w przypadku danych z bazy.

TeÂż przymierzam siĂŞ do kupienia hostingu u nich. MoÂżesz podzieliĂŚ siĂŞ swoimi wraÂżeniami? KtĂłrÂą opcjĂŞ wykupiÂłeÂś?

(w wÂątku o hostingu jest trochĂŞ. na razie juÂż po 48h przenieÂśli mnie na inny serwer – znacznie mniej obci¹¿ony. uruchomiÂłem jakoÂś tÂą aplikacjĂŞ. niestety, co ileÂś tam requestĂłw wysiada, jest podobno na to sposĂłb.

kupiÂłem najtaĂąszy plan za 22,40 USD, kupon jest w wÂątku o hostingu)

DziĂŞki za odpowiedÂź. OdÂżaÂłujĂŞ te dwadzieÂścia parĂŞ dolcĂłw i potestujĂŞ, a za jakiÂś czas dam na forum znaĂŚ, jak to siĂŞ u mnie sprawuje.

Masz 97 dni na rozmyslenie sie - zwroca kase (platnosc karta i chyba PayPal).

WÂłaÂśnie to zauwaÂżyÂłem. Super!

ja mam problemy z tym FCGI. aplikacja lubi siĂŞ restartowaĂŚ, coÂś tam prĂłbowaÂłem ÂłataĂŚ, ale chyba nie do koĂąca skutecznie. na dodatek zdarza siĂŞ tak, ze aplikacja startuje siĂŞ kilka MINUT.

natomiast sama “prĂŞdkoœÌ” dziaÂłania (szybkoœÌ dziaÂłania aplikacji + ³¹cze) jest zadowalajaca, wygodnie pracuje siĂŞ w shellu.

Wydaje mi sie, ze tu jest rozwiazanie tego problemu (watchdog zabija procesy, ktore sa uspione):
http://wiki.dreamhost.com/index.php/Ruby_on_Rails#QuickStart_Guide
punkt 5

niestety, nie do koùca. próbujê ró¿nych sztuczek (na dodatek testowanie jest doœÌ utrudnione).

Odświeże temat i powiem że fajna ta twoja strona o samolotach, zdjęcie bardzo dobre . Też mi się marzy taka stronka oparta na Rails

Przedewszystkim w kodzie nie ma wzmiany o kodowaniu, naszczescie naglowek http wysyla ze strona jest zakodowana w unicode, hmm jesli chodzi o sam unicode to jest problem z mysql 4.11, tworzac strone domowa pewnej gry (ktore niedlugo tutaj zaprezentuje:) natknolem sie wlasnie na ten problem ze w tej wersji mysql, jest problem z polami tekstowymi w bazie, zle zapisuja niekore kilkubajtowe znaki, rozwiazaniem bylo najpirw ustawienie wszystkich pol na binarne a potem gdy juz wykrylem ze to bug mysql upgrade do 4.17, moze na dreamhoscie tez maja stare bazy danych, chociaz watpi, ja mialem problem z kilkoma polskimi znakami w tym przypadku oraz ze smart quotes.

problem ze znakami rozwiązany.

a jeśli chodzi o informacje w kodzie, to nagłówek ma priorytet, więc wystarczy.

teraz mam nową zabawkę, już z rails mniej związaną: http://airnews.pl/map.html

google maps :slight_smile:

:slight_smile: miejsca w promieniu 3km miedzy moim mieszkaniem a praca:)