Może ktoś szuka stażu/praktyki?

Hello ludzie, jest tu może ktoś na początku drogi w ruby/railsach i szuka pierwszej pracy albo stażu? Prowadzę małą firmę, i ostatnio wpadają nowe projekty. Sam kiedyś byłem na początku tej drogi i ktoś mi pomógł, chciałbym w ten sposób dołożyć się do społeczności. Szukam kogoś na staż z opcją zatrudnienia, full remote. Jeśli jest tu ktoś, kto ciągle szuka, a nie może znaleźć, albo znacie kogoś takiego, to niech się odzywa do mnie na priv

cześć,
chyba jako nowy użytkownik nie mogę wysyłać wiadomości, bo nie widzę nawet takiej funkcji. Dlatego proszę o Twój email żebym mógł się z Tobą jakoś skontaktować/podesłać CV :slight_smile:

Hej napisz na rafal@borsuquesquad.com

A ja napisałem prywatną wiadomość :slight_smile:

Staż na full remote? Czy to nie jest kontrproduktywne?

Staż to jednak głównie nauka, to czy ktoś wykona jakiś projekt powinno być sprawą drugorzędną, bo jakość kodu i tak prawdopodobnie będzie słaba. Stażysta dla firmy to nic innego jak wydatek bo wartości dodatniej nie zrobi, a trzeba mu płacić (grosze bo grosze) ale zabiera też czas innym pracownikom. Jest przygotowany jakiś plan stażu?

Dla kogoś mało doświadczonego, kilku doświadczonych deweloperów w pobliżu, którzy zawsze znajdą czas żeby coś wytłumaczyć to najlepsze co może się przytrafić. Nic nie zastąpi doświadczonej pary oczu kiedy masz jakiś błąd w kodzie i siedzisz nad nim godzinę.

No chyba że po prostu szukasz taniego pracownika i dlatego nazywasz to stażem, w takim razie nie ma tematu. Wybacz że akurat padło na Ciebie, ale widziałem taką sytuację od kilku znajomych, że zamiast na stażu ich szkolić, to dawali im “gównoroboty” nie wymagające wiedzy i wykwalifikowania, albo po prostu to czego inni nie chcieli zrobić (np. dokumentację, co w sumie jest zabawne - dokumentacja napisana przez osobę która nie zna projektu, what can go wrong).

@Geszel jesteśmy narazie za mali, by mieć jakiekolwiek gównoroboty :slight_smile:

Tutaj trochę więcej konkretnów.

Od niedawna prowadzę małą firmę programistyczno-szkoleniową Borsuque Squad. Jest nas już obecnie 5 osób. Od naszych klientów mamy kilka projektów, którymi głównie zajmuję się ja, dodatkowo wewnętrznie pracujemy nad własną aplikacją. Jesteśmy też w trakcie pozyskiwania kolejnego klienta na dłuższą współpracę.
Programujemy w: Ruby on Rails, ReactJS, IOS, Android, Python, .Net.

Projekty, do których potrzebuję osoby dotyczą Ruby on Rails w połączeniu z Reactem.

Zajmujemy się głównie trzema rzeczami:

  • programowanie aplikacji dla klientów, budowa własnych produktów, z którymi chcemy wyjść na rynek
  • szkolenia techniczne (dla początkujących i dla bardziej zaawansowanych) oraz szkolenia z umiejętności miękkich
  • doradztwo dla firm

Sam kiedyś byłem na początku drogi i ktoś mi kiedyś pomógł zdobyć doświadczenie. Zawsze chciałem w ten sam sposób odwdzięczyć się społeczności, a teraz mam taką możliwość stąd też ten post.

Początkowo przewiduję mały wymiar godzin w formie stażu. Jeśli uda nam się pozyskać klienta, automatycznie powinien stworzyć się etat.
Zasady współpracy:

  • współpraca w formie stażu
  • ok 10 godz. Tygodniowo
  • na początku praca przy wewnętrznym projekcie
  • tylko rozwój aplikacji, bug fixing, jeśli samemu się coś zepsuje :slight_smile:
  • dużą wagę przykładam do testów, nie musi być czyste TDD, ale po napisaniu featura, należy go pokryć jak najlepiej
  • kontakt na bieżąco przez Slacka, raz w rozmowa przez skype
  • Do zarządzania zadaniami używamy narazie Trello i Nozbe
  • zależy mi w pierwszej kolejności na daniu wartości, rozwinięciu osoby, którą przyjmiemy, dlatego wszystko będzie z moim wsparciem i mentoringiem, code review
  • kodowanie to nie jedyny sposób, który Ci proponuję na zbudowanie swojej marki

Proponowana ścieżka rozwoju:

  • programowanie w Ruby on Rails i ReactJS z mocnym naciskiem na testy
  • możliwość prowadzenia szkoleń z wybranych zagadnień, prowadzenie szkoleń jest odpłatne
  • startujemy z blogiem firmowym, możesz pisać posty, temat można wybrać samemu lub można coś zasugerować
  • piszemy ebooki promocyjne, krótkie tematyczne - możesz się przyłączyć do redakcji i budowy treści
  • wszystkie publikacje pod Twoim nazwiskiem, możesz je umieścić w CV
  • raz na 2/3 tygodnie przeprowadzę z Tobą warsztat online z wybranego przez Ciebie lub mnie zagadnienia.

NIE! Nie szukam taniego pracownika, chcę pomóc komuś, kto dopiero zaczyna, ułatwić mu tę ścieżkę, pomóc zdobyć doświadczenie i umiejętności. Reszta, to tylko możliwości nabycia tego doświadzczenia.

Spokojnie, to co pisałem nie było bezpośrednio do Ciebie, po prostu mówię że takie sytuacje to nie jest rzadkość więc warto przestrzegać raczkujących programistów

Polecam pisać takie rzeczy od razu :stuck_out_tongue: Wyjaśnia wiele kwestii i wygląda bardziej profesjonalnie

Serwus!

Poleciał pm.

pzdr.