Nauka a aktualizacje

Witam wszystkich,

Niedawno zaczalem uczyc sie od zupelnych podstaw o Railsach, jako ze jestem bardziej, niz poczatkujacy, zwracam sie do Was z pytaniem, jako ze wyszla nowa wersja railsow, ktora jest oznaczona numerkiem 4.0, czy kontynuowac nauke w wersji 3.2.3 czy od razu zaczac szukac materialow w kierunku 4.0?

Pozdrawiam!

Różnice między railsami 4 a 3 są na tyle małe, że bez problemu możesz uczyć się z tutoriali do obu. Dla początkującego najważniejsze będzie wrzucenie attr_accessible do gemów, bo to ma wpływ na wygląd modelu i kontrolera.
Poza tym, podejrzewam że jeszcze przez dłuższy czas projekty w trójce będą aktywne i będzie przy nich trochę pracy :slight_smile:

4.0 - mało gemów dopasowanych do tej wersji, problemy z kompatybilnością pluginów jquery, sam czekam na wersję 4.1, może trochę to wszystko okrzepnie.
Z drugiej strony, ta wersja prostuje parę spraw w Railsach, a znalazłem kilka ciekawych nowych gemów na githubie napisanych specjalnie pod 4.0, bez wersji na starsze Railsy.
Chcesz pracować jako najemny koder - zacznij od 3.X, chcesz pisać dla siebie/hobbistycznie i nigdzie Ci się nie śpieszy - 4.0

co ma piernik do wiatraka?

co ma piernik do wiatraka?[/quote]
to

IMO jeśli ktoś zaczyna, to najlepiej żeby miał jak najmniej problemów, w tym wypadku wynikających z konfliktującymi turbolinks.
Chyba, że zakładasz projektowanie interfejsu bez użycia jquery.
Oczywiście można zastąpić turboliks czymś innym lub w ogóle nie używać.
Jednak pisząc o wersji 4.0 mam na myśli wszystkie jej błogosławieństwa/przekleństwa * - porady typu “nie używaj turbolinks”, “dołącz gem attr_accessible” uważam za mało poważne.
Stay on target - padło pytanie, twoje nic nie wnosi do dyskusji.

  • niepotrzebne skreślić

Jeśli chodzi o rails 4, stawiałem ostatnio prostą appke m.in z turbolinkami i nie było namniejszych problemów, w gemfile wystarczy dodać:

gem 'jquery-turbolinks'