Nazwa.pl i heroku

Hej,

mam pytanie czy próbował ktoś z Was podłączyć kiedyś domenę w nazwie do heroku i czy pojawiały się jakieś trudności.
Na wstępie wspomnę, że nie mam dużego doświadczenia z domenami, wcześniej konfigurowałem raz dla heroku pod OVH i tam przejście 2-krotne przez dokumentacje heroku custom domains do szczęścia w pełni wystarczyło :smile:
Niestety tym razem jestem zmuszony użyć nazwa.pl i mam pewne problemy, udało mi się podłączyć CNAME, więc domena z www działa bez zarzutu, maile w zoho też śmigają, niestety mam problem z główną domeną, nie ma dostępnych aliasów/aname (sugerowane w dokumentacji heroku), a próba przekierowania z roota na www kończy się bardzo pomocnym feedbackiem “błąd”. :<

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki,
Szymon

Spróbuj uderzyć do wsparcia nazwa.pl może?

Ja w takich sprawach korzystam z https://www.cloudflare.com/, które ma jakoś bardziej po ludzku wyjaśnione co kiedy trzeba wpisać

Nie wiem jak przy poważnych projektach, jakie są wady cloudflare, ale jeśli darmowa strona na heroku dla prywatnego użytku to bez problemu.

Dodatkowo cloudflare oferuje swoje “oszukane” SSL za darmo. Oszukane, bo szyfruje między Userem a CloudFlare, a między CloudFlare a twoim serwerem już nie.

Nie wiem jak na heroku, ale na openshift, żeby mieć swoją własną domenę podczepioną, automatycznie włączają SSL i normalnie musisz kupować. Więc jeśli chciałbyś zaoszczędzić to polecam.

No i DNS CloudFlare się szybciej uaktualnia wszędzie, więc szybciej zauważysz czy wszystko dobrze ustawiłeś.

Pogoogluj trochę o tej stronie, ja jakiś czas temu sprawdzałem i dużo złego nie znalazłem. Podobno czasem strony się dłużej ładują niż przy zwykłych DNSach, ale to podobno.

W przypadku zestawu Heroku + Cloudflare, SSL (Full) działa za darmo i nie jest “oszukane” :slight_smile:

W nazwa.pl tego nie uczynisz! Miałem ten sam problem, długo walczyłem z supportem i skończyło się migracją do Home.pl…

Właśnie jedna osoba z supportu powiedziała, że nie da rady, druga, że niby się da…
poradziłem sobie za pomocą przekierowania do http://wwwizer.com/naked-domain-redirect :wink:

Domenę kupioną w nazwa.pl można spokojnie podłączyć pod aplikację na heroku, ale trzeba się przenieść z konfiguracją na zewnętrzne nameserwery, np. PointDNS dostępny jako add-on heroku za $8/month.

Mi po dłuższych zmaganiach udało się połączyć domenę z nazwa.pl z moją aplikacją na heroku.
Na heroku dodałem nową domenę o nazwie www.nazwadomeny.pl.
W ręcznej konfiguracji domeny dodałem rekord CNAME: www.nazwadomeny.pl i wkleiłem DNS target z heroku.
Wówczas aplikacja działa, ale nie używa protokołu https. Ja zmieniłem plan na Hobby na heroku i wówczas miałem opcję ustawienia certyfikatu SSL w opcjach - taki certyfikat można pobrać z panelu nazwa.pl
Po wspomnianych czynnościach aplikacja działa pod linkiem www.nazwadomeny.pl i używa szyfrowania https.