Newsletter engine

Czesc,

No wiec zeby nie bylo ze nie ma nowych polskich serwisów napisanych w RoR. Ostatnio mnie napadło i napisałem silnik do wysylania newsletterów (taktak wiem że jest MailChimp).
Silnik potrafi zbierac automatycznie newsy, obrazki itp itd ze wskazanych stron - doprogramowany jest moduł scrapowania danych - calkiem uniwesalny bazujący na klasach CSS z site’a. Do tego żeby dało się na nim zarabiać przygotowalem integrację z PayPalem oraz integrację z Amazon SES żeby jak najmniej wysyłanych maili wpadało w SPAM. Wszystko zarządzalne z CMS który też jest przygotowany (chodzi o strone główną, zarządzanie pricingiem itd). Całość zajęła około 180 godzin. Jest też moduł który umożliwia dawanie komuś linka do newslettera i w przypadku gdy ktoś przy użyciu tego linka się zarejestruje zapraszający otrzymuje określoną ilość dni premium. Powtórne wysylki docierają tylko do userów ktorzy nie dostali newslettera wczesniej. Wszelkie zblacklistowane adresy są również wyłapywane.

I tak się zastanawiam czy jest sens iść dalej i zrobić z tego platformę do wysyłania Newsletterów które same potrafią się tworzyć scraperem i próbować sprzedać taką platformę (taktak wiem ze jest Mailchimp) czy to poroniony pomysł.

http://secletter.com

Jak chcecie zobaczyc co jest w srodku to zarejestrujcie konto - bardzo latwo mozna je usunąć - jest wielki button “Unsubscribe”.

Pzdr

Pomysł na startup: silnik do newsletterów a’la mailchimp, ale z podpinaniem przez klienta własnego backendu do samego wysyłania maili (SMTP, Sendgrid, Amazon SES). Koszt Mailchimpa rośnie dość stromo, totalnie bym zapłacił za serwis który daje mi podobny frontent (i API) i pozwolił korzystać z już opłacanego Sendgrida.

Właściwie sam bym chętnie coś takiego współtworzył :wink: