Nietypowe pytanie odnośnie e-commerce(PrestaShop, Spree)

Czy możliwe jest wdrożenie, “zcalenie” aplikacji e-commerce opartej PrestaShop z aplikacją zbudowaną na Rails?
Jest to w ogóle wykonalne? Jakie problemy bym napotkał podczas robienia czegoś takiego(API do logowania itd)?
Czy może po prostu bredzę i jakąkolwiek integracje można rozbić o kant tyłka(lepiej będzie postawić “na sucho” w PHP)?

Druga opcja to skorzystanie ze Spree. Jednak słyszałem że w stosunku do PrestaShop jest wolny i posiada znacznie mniej modułów. Plusy są takie że mam znacznie większy “ogar” w Rubim niż w PHPie, więc de facto szybciej bym go ogarnął.

Zarówno ze Spree jak i z PrestaShop mam praktycznie zerowe doświadczenie.
Priorytetem przy wyborze jest “ile mi to zajmie” oraz jakość aplikacji(w takiej kolejności).

PS Pytam tutaj bo jest większy poziom niż na forum PHP. :slight_smile:

Jeśli Prestashop udostępnia sensowne API, to jesteś w domu i ja bym przy tym został.

Jeśli nie, to jezujezu. Naprawdę w 2011 robią jeszcze w PHP aplikacje/silniki bez API?

Spree ma względnie niewiele rozszerzeń (podstawowe pytanie: jakich potrzebujesz, czy faktycznie ich nie ma, ile zajęłoby napisanie), ale praca zeń jest prawdziwą przyjemnością.