Non-fast forward GIT ERROR

Ok, może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi? Już po raz kolejny mam z tym problem, poprzednio poradziłem sobie z opcją -force, ale wiem, że nie powinno się tego używać i teraz chciałem zrobić to zgodnie ze sztuką. Ustaliłem, że błąd wyskakuje gdy nastąpią znaczące zmiany w rozwoju mojej lokalnej aplikacji i gdzieś tam się rozmija to z tym, co jest na githubie. Może mi ktoś napisać na czym polega ten problem, tzn. czym jest spowodowany oraz oczywiście jak go rozwiązać? Szukałem rozwiązań w różnych miejscach, najtrafniej opisane było to tutaj https://git.eclipse.org/r/Documentation/error-non-fast-forward.html ale nie jest to dla mnie zbyt czytelne, przez co rozwiązania tam podane może źle wykonuję?!? HELP ME:D!!!

Ok już chyba wiem gdzie tkwi problem. Ja znajdywałem cały czas rozwiązań, które dotyczą relacji między dwiema gałęziami lokalnymi, a tutaj trzeba zastosować opcję do gałęzi zdalnych. Na razie użyłem jednak parametru -f i poszło, teraz wszystko gra, jednak pytanie, co gdy znów pojawi się problem jak już będę miał tam w gałęzi zdalnej commity, których nie będę chciał utracić?!? Albo pozostaje robić regularnie git push i mieć nadzieję, że nic takiego się nie stanie :stuck_out_tongue:

Ten komunikat oznacza, że gałąź którą próbujesz wypchać została zaktualizowana w zdalnym repo i najpierw musisz zrobić lokalną aktualizacją (np. przez fetch + rebase) a dopiero po tym zrobić push.

Ewentualnie robiłeś lokalny rebase i gałąź lokalna rozjechała się z tą zdalną. Jeśli to jest feature branch to push z opcją -f jest jak najbardziej ok.

Albo pozostaje robić regularnie git push i mieć nadzieję, że nic takiego się nie stanie :stuck_out_tongue:

Mam nadzieję, że z tą nadzieją to taki żart ;).

Żart stąd ;P, ok powiem jak newbie, możesz do fetch i rebase podać jakieś konkretne przykłady?:smiley: bo wszędzie na stronach piszą w ten sposób, do tego podają przykłady książkowe, ale bez takich z życia, a to zupełnie inaczje wygląda, gdy są to takie przykłady :wink: (trochę chyba to skomplikowałem, ale wiadomo o co chodzi )

Może warto zainwestować?
https://kursgita.pl/

Kurs widzialem i myślałem o tym, ale chyba nie taki jest cel forum, aby udzielać takich złotych rad. Jak bym wiedział że się przewroce to bym usiadł albo się położył. Teraz skupiam się na RoR, a git jest dodatkiem. Milion rzeczy się uczyć od deski do deski nie da rady z wiadomego powodu, zabraknie czasu, którego i tak jest niewiele.

@kajacyk W takim razie lepiej skup się na RoR, a do dogłębniejszego poznania gita wrócisz później. Tłumaczenie fetcha i rebase tutaj za bardzo nie ma sensu.

1 Like