Nowy silnik forum i Radiant CMS

przepraszam za odgrzewanie tematu, ale miałem dzisiaj ciekawą sytuację: próbuję kogoś nakłonić do ROR pokazuje mu wszystko pięknie, pokazuje mu to forum, a on w brecht, że forum rails w php jest napisane, dodatkowo mając ustawioną strefę czasową, wyświetla daty z UTC.

Nie mam nic do PHP, ani do forum, tylko że zrobiło mi się głupio i chciałem zapytać czy coś się zmieni w tej materii?

Dokładnie, super byłoby na rubyonrails.pl nie było cienia php, osobiście chętnie powitałbym nawet coś skromnego, ale napisanego w ror i nie beast, ale to pieśń ściętej głowy.


anyone?

…a to to za różnica w czym jest napisane forum ror? forum pld “stoi” na debianie, i co z tego? Nie popadajmy w skrajności…

Bo wypada chyba aby forum traktujące o języku, jego zaletach, pisane przez ludzi znających się na rzeczy, mające też pewien rodzaj misji szerzenia tych rozwiązań było napisane w tym języku. Tak mi się wydaje. Inaczej, przypomina to ciekawostkę, zgodziłbym się z tobą jeśli to by było forum traktujące o jakimś wyspecjalizowanym języku, lub sytuacja nie pozwalała na uruchomienie Ruby (np. brak hositngu). Ale tak nie jest.

nie wiem, może ja jestem jakiś dziwny, ale dla mnie wartość forum określają ludzie/poziom(jakość?)dyskusji/fachowość/[ogólnie rzecz biorąc czynnik ludzki] a na szarym koncu dopiero to, na czym stoi dane forum.

to po prostu: czysto teoretycznie BMW jest super wspaniałym samochodem, i firma je zachwala, a na pokaz nowego modelu przyjeżdża prezes firmy BMW Toyotą…

masz rację, wartość forum określają ludzie/poziom dyskusji/fachowość, co moim zdaniem idzie w parze z tym że chwaląc możliwości języka, powinien on być pokazany

ale żeby nie robić niepotrzebnej polemiki, chciałem tylko zapytać, nic nie wyrzucam/zarzucam

Daj spokój z takimi porównaniami. Programistów rubiego cechuje pragmatyzm. Jeśli najlepsze obecnie silniki forumowe napisane są w php, to po co na siłę używać niedorobionych, ale “koszernych” bo napisanych w ruby?

Jeśli wolisz samochodowo: czy szef Porsche przeprowadzkę robi samochodami swojej firmy, czy też wynajmuje do tego celu ciężarówkę?

ok. nie ważne.

Podeślijcie linka do forum napisanego w Ruby z wszystkimi funkcjami obecnego PunBB + opcją podzielenia wątków + migratorem danych z PunBB to przyjrzymy się migracji.

http://github.com/trevorturk/el-dorado/tree/master

admin napisał post “retoryczny” - nie dość, że musi mieć wszystkie opcje i migrator, to jeszcze się zastanowi :slight_smile: - ogólnie nie ma forum w ror, który by się równał z jakimś dużym i wiekowym projektem w php, co nie zmienia faktu, że są to często rzeczy z przyrostem formy nad treścią, w końcu na forum liczą się ludzie i treść, więc w zupełności wystarczyć powinno - forum/topic/post hehehe

A co powiecie na to:
http://rforum.andreas-s.net/
http://svn.techno-weenie.net/projects/beast/ i http://www.rubyinside.com/beast-an-open-source-rails-forum-in-500-lines-of-code-191.html

  1. rForum już tu podawałem, jakieś takie skromne jest jeśli chodzi o funkcjonalność
  2. Dałeś linka do starej i zapomnianej wersji Beasta. Poza tym Beast jest z założenia pluginem dodającym forum do już istniejącej, większej aplikacji.

Witajcie Panowie…
niechcialem zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj…
co prawda odkopuje temat ale szczerze potrzebny mi jest skrypt forum (działający) na juz albo chociaz jakas mala instrukcja do integracjii takiego forum jak tutaj PunBB… czytalem wiele ale jako poczatkujacy mam wiele problemow…

jest ktos w stanie mi pomoc

Twój post nie ma sensu. Przeczytaj go proszę na spokojnie i napisz raz jeszcze co chciałbyś zrobić / osiągnąć.

(podpowiedź: do “integrowania” trzeba mieć więcej niż jeden element :wink: )

potrzebuje forum do portalu. Tutaj widze ze wykorzystany jest skrypt SDK PunBB jezeli sie nie myle… natomiast jestem pocztakujacym i nie mam pojecia jak sie zabrac za to…

jest ktos wstanie mi podpowiedziec jak mam uruchomic ten skrypt?? lub inny silnik forum…?

[quote=eravpl]potrzebuje forum do portalu. Tutaj widze ze wykorzystany jest skrypt SDK PunBB jezeli sie nie myle… natomiast jestem pocztakujacym i nie mam pojecia jak sie zabrac za to…

jest ktos wstanie mi podpowiedziec jak mam uruchomic ten skrypt?? lub inny silnik forum…?[/quote]
Tomash ci już napisał, trochę mało informacji podałeś. Rozumiem, że chciałeś powiedzieć:
“Dzień dobry, posiadam stronę internetową (zwaną dalej portalem). Chciałbym zintegrować z nią forum. Może być to jakiekolwiek forum, napisane w php, rails czy inne. Czy ktoś może mi pomóc uruchomić silnik i zintegrować ją z portalem?”
Wtedy w zależności od osoby która ci odpisze dostałbyś odpowiedzi:

pozdrawiam

edit: ort.

  1. Proponuję wydzielić temat, bo to jednak zupełnie inna tematyka
  2. Z silników forumowych to chyba najwięcej funkcjonalności oferuje phpBB3, są też gotowe mosty do integracji z CMSami typu Joomla i Drupal. Do integracji phpbb3 z aplikacjami (na przykład) railsowymi w “luźniejszy” sposób (webservices) rozpocząłem projekt:
    http://github.com/tomash/phpbb3_webservices/tree/master
    http://tomash.wrug.eu/2009/03/29/sadly-phpbb-still-rules.html

A tak chcialem pociagnac oryginalny temat watku.

Mysle, ze warto nie udziwniac i czy potrzeba tych wszystkich bajerow z silnikoów forumowych PHP?
Oczywiscie, ze mnie to rybka jakie forum i w jakim jezyku. Chcialbym zwrocic Wam uwage, ze kiepskie to forum ma wsparcie kolorowania skladni Ruby/Rails, wiec czy sie znajdzie jakis wlasciwy dodatek do tego silnika? Ciekawe czy komus z nas chce sie grzebac w PHP.

A tyle jest swietnych rozwiazac w Ruby. Najzwyklejsze forum np. Beast ktore latwo rozwinac o cokolwiek. Troche nas tu jest i mozemy dodac co chcemy do takiego forum. Moze wystarczy repo na Github i kazdy swoja cegielke dorzuci.
Zobaczcie, duze portale SN/uslugowe/produktowe funkcjonujace na bazie Rails jakos uzywaja Beast i sa happy.
Wydaje mi sie, ze nie potrzebujemy niczego wielkiego do funkcjonowania forum.
Prosto i wygodnie. Wystarczy jak pozostaniemy na webowych narzedziach wspierajacych Ruby i Railsy.