Opinie o rekruterach

Zainspirowany wątkiem “Pokonaj Rekrutera” postanowiłem pociągnąć temat dalej z naciskiem na opinie o konkretnych osobach. Jestem w trakcie rozpoczynania kontraktu w Londynie. Wcześniej szukałem pracy w Sydney więc ostatnimi czasy miałem aż za dużo do czynienia z rekruterami. Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami.

Londyn:

  • Louis Goff-Beardsley - Niestety nie odpisał na moje 2 wiadomości więc szukałem dalej.

  • Jamie Conn - ostatnio bardzo intensywnie spamuje grupy na LinkedIn.
    Nie polecam! Strasznie męczący typ. Wcale nie miał jakiś super ofert
    ale wydzwaniał codziennie żeby wyciągać informacje w jakich innych
    firmach miałem rozmowy. Odzywa się wtedy gdy mu na czymś szczególnie
    zależy poza tym ciężko na niego liczyć.

  • Vipul Vyas (Greythorn) - fajny kontakt. Rzetelny. Krótko i na temat.
    Bez jakiś gierek i manipulacji. Polecam!

  • Edward Ross (ClearCube Consulting) - podobnie jak wyżej. Rzetelny i
    konkretny. Polecam!

Sydney

  • Steve Gilles (Lookahead) - Rzetelny i konkretny. Polecam wszystkim, którzy myślą o emigracji do Australii.
2 Likes

Kontrakt zdalny czy na miejscu?

Na miejscu.

1 Like

@pbrudny dzięki za opinie, zaczynam rozglądać się za czymś sensowny, więc na pewno skorzystam.

Ja mogę polecić jeszcze Matthew Geppert (Open Select Recruitment) z Londyńskich rekruterów. Bardzo konkretny gość i pierwszy o którym dobre opinie słyszałem zarówno od strony programistów jak i firm, które ich szukają.

Sugeruję unikać firmy ConsolPartners - bardzo męczące typy (a miałem kontakt chyba z 4 osobami od nich), a z rozmów nic nie wynika; próbowali też wmówić mi, że idę na rozmowę z ich polecenia, mimo że ktoś inny mnie umówił.

Polecam Louisa.

Słyszałem też dobre opinie o Rhys-ie Evans (AdRoc Group), ale akurat w moim przypadku nie pomógł.