Organizacja stałych warsztatów online

Hej witajcie :slight_smile:
Po myślę udanej organizacji szkolenia z podstaw Rails, chcę opracować dwa kolejne projekty:
1)Szkolenie zaawansowane, ale o tym później i w innym poście.
2)Warsztaty online dotyczące wszelkich ciekawych aspektów codziennego życia i problemów dewelopera(nie tylko Railsy, ale także np. front-end)

Warsztaty by miały na celu zwiększenie wiedzy uczestników i nabycie przez nich nowych umiejętności, jak i zapoznanie z nowościami pojawiającymi się na rynku. Każdy warsztat trwałby powiedzmy te 2-3 godzinki, jednocześnie koszt warsztatów wynosiłby “co łaska” w celu pokrycia zakupu webinaru.

Osoby prowadzące taki warsztat nie musiałyby posiadać super doświadczenia, ale istotne jest to, aby podzieliły się konkretną wiedzą, a tym samym pomagali mniej doświadczonym rozwijać się i czerpać z tego radość.

Jeżeli udałoby nam się zorganizować coś takiego, to dałoby mi to zapewne także wielką radość. Wiem, że Wasze zaufanie jakie udało mi się pozyskać jest dla mnie bardzo cenne i stanowi podstawę do dalszych kroków, aby edukację programistyczną uczynić bardziej “open source’ową” niż komercyjną.

Poniżej dajcie swoje sugestie, a także mogą się wypowiadać osoby, które chciałyby poprowadzić jakieś warsztaty (SASS, HAML, jQuery itp.) :slight_smile:

Czym to sie rozni od http://www.codeschool.com/ ?

Drogi kolego, zapewne masz trochę racji. Mi osobiście zależy, aby do takich warsztatów miały dostęp osoby młode, także te nieznające języka angielskiego.
Osobiście też mi styl codeschool nie pasuje, są zadania i brakuje całościowego projektu celem nauki, który by przekazaną wiedzę koncentrował. Wiesz, zawsze jest to kwestia subiektywna i wydaje mi się, że takich inicjatyw nigdy nie jest za mało.

W moim pytaniu nie była ukryta ironia. Każda inicjatywa promująca Ruby w Polsce jest bardzo mile widziana pod warunkiem ze oferuje coś nowego :slight_smile:

Dla tych, którzy znają angielski polecam #pairwithme na twitterze.

[quote=Alpha]Hej witajcie :slight_smile:
Po myślę udanej organizacji szkolenia z podstaw Rails, chcę opracować dwa kolejne projekty:
1)Szkolenie zaawansowane, ale o tym później i w innym poście.
2)Warsztaty online dotyczące wszelkich ciekawych aspektów codziennego życia i problemów dewelopera(nie tylko Railsy, ale także np. front-end)

Warsztaty by miały na celu zwiększenie wiedzy uczestników i nabycie przez nich nowych umiejętności, jak i zapoznanie z nowościami pojawiającymi się na rynku. Każdy warsztat trwałby powiedzmy te 2-3 godzinki, jednocześnie koszt warsztatów wynosiłby “co łaska” w celu pokrycia zakupu webinaru.

Osoby prowadzące taki warsztat nie musiałyby posiadać super doświadczenia, ale istotne jest to, aby podzieliły się konkretną wiedzą, a tym samym pomagali mniej doświadczonym rozwijać się i czerpać z tego radość.

Jeżeli udałoby nam się zorganizować coś takiego, to dałoby mi to zapewne także wielką radość. Wiem, że Wasze zaufanie jakie udało mi się pozyskać jest dla mnie bardzo cenne i stanowi podstawę do dalszych kroków, aby edukację programistyczną uczynić bardziej “open source’ową” niż komercyjną.

Poniżej dajcie swoje sugestie, a także mogą się wypowiadać osoby, które chciałyby poprowadzić jakieś warsztaty (SASS, HAML, jQuery itp.) :-)[/quote]

  1. Na to szkolenie czekam, podstawy niestety nie odpowiadały mi zakresem (płacić trzeba, a niczego się nie nauczę).
  2. Również wspaniały pomysł, tylko po co oddelegowywanie jakiś wykładowców?
    Moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby otwarta rozmowa wszystkich uczestników… chyba więcej doświadczenia ma się razem niż z osobna.

Oczywiście kluczem do sukcesu będzie wtedy odpowiednie zarządzanie tym, aby nie powstał haos… choć wydaje mi się że społeczność programistów - tym bardziej Ruby jest bardzo kulturalna :wink:
Ew. można zapraszać “gości specjalnych”, a pobierane opłaty wykorzystać na utrzymanie całości działającej.

[quote=adiq]2. Również wspaniały pomysł, tylko po co oddelegowywanie jakiś wykładowców?
Moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby otwarta rozmowa wszystkich uczestników… chyba więcej doświadczenia ma się razem niż z osobna.[/quote]
Zakładasz, że każdy, lub większość uczestników, będzie wstanie podzielić się swoją wiedzą, a z tego co do tej pory wynika, to alpha zakłada, że wykłady/warsztaty będą dla osób które mają niewielkie pojęcie o tematyce.