ORM-y do MongoDB. Który wybrać?

No więc mamy - MongoMapper, Mongoid, MongoModel i pewnie jeszcze kilka. Najpopularniejszym (najczęściej obijał mi się o uszy) jest MongoMapper, ale może wcale nie jest najlepszy? Który najbardziej polecacie? Bardzo liczy się też dla mnie wsparcie dla najpopularniejszych pluginów (devise, will_paginate itp.)

Dzięki za pomoc :wink:

Niestety nie mam porównania pomiędzy wymienionymi przez Ciebie ORM-ami, ale używam Mongoid z Devise i Kaminari (zamiast will_paginate) - daje radę i ma przyjemną składnię oraz nienajgorszą dokumentację. Warto spojrzeć też na “rozszerzenia” (np. http://code.dblock.org/ror-win-getting-things-done-with-mongodb-mongoid - najważniejsze są).

+1

Pracuję od dłuższego czasu na mongoid i nigdy nie miałem większych problemów z nim.

Zdecydowanie Mongoid. Zawsze na bieżąco ze zmianami w wersjach Mongo, doskonała dokumentacja, fajny ekosystem gemów rozszerzających (mongoid-denormalize), a autor nie tylko akceptuje pull requesty (w przeciwieństwie do Nunemakera, autora MongoMapper) ale i regularnie odpowiada na grupie.

+1

Pracuję od dłuższego czasu na mongoid i nigdy nie miałem większych problemów z nim.[/quote]
Oprocz tych wszystkich bugow przy updateach mongoida :stuck_out_tongue:

Rowniez polecam mongoida od wersj 2.x bo wkoncu sie ustabilizowal

+1 mongoid.

Ale trzeba uważnie czytać co zmieniają w nowych wersjach i sprawdzać http://mongoid.org/docs/upgrading.html

Wielkie dzięki za pomoc. W sumie od początku skłaniałem się w stonę Mongoid z powodu defaultowego wsparcia w devise, ale wasze argumenty bardzo pomogły :wink:

Dzięki.

Nie tylko Devise, acts_as_api (dosko gem) też ma wsparcie dla Mongoida OOTB.