Paperclip + AJAX = nie ładuje zdjęć

Witam.

W aplikacji którą piszę używam paperclipa + rmagick do uploadu zdjęć. Wszystko działało, dopóki działało w oparciu o odświeżanie strony. Po włączeniu do tego AJAX’a zdjęcie zwyczajnie się nie ładuje ani na serwer, ani do bazy danych (tworzony jest w prawdzie nowy rekord, ale z wartościami null).

Oto co zrobiłem:

  • zmieniłem form_for na remote_form_for
  • dodałem plik create.js.rjs
  • wzbogaciłem kontroler o renderowanie js
    (generalnie wszystko w oparciu o railcast z tworzeniem bloga w 15min :stuck_out_tongue: )

Czy da się w jakiś sposób pracować z paperclip’em przy ajax’ie?
Z góry dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Jakiś kod by się przydał. No i w sumie, przynajmniej ja wolę, już napisać wszystko w js, niż rjs. No ale tak też powinno działać.

Drugi wynik w google: http://khamsouk.souvanlasy.com/articles/ajax-file-uploads-in-rails-using-attachment_fu-and-responds_to_parent
Powinno pomóc.

Ogólnie rzecz biorąc AJAX nie obsługuje przesyłania plików a pluginy typu respond_to_parent omijają to za pomocą iframe’a…

Rzuc okiem na to: remotipart

Dzięki wszystkim za pomoc. Skorzystałem z responds_to_parent. Remotipart z tego co widze nie działa z Rails 2.3.8 na którym niestety narazie jeszcze siedzę :slight_smile:

Ponieważ ciekawe wydało się wysyłanie wielu zdjęć na raz bez odświeżania strony, znalazłem Uploadify (z www.uplodify.com).
Czy ktoś wcześniej już z tym pracował? :slight_smile: Po wskazaniu plików dla każdego występuje błąd HTTP Request, przy czym po odświeżeniu strony zdjęcia są załadowane. Czyli tak jakby program nie był w stanie badać statusu uploadowania zdjęcia, przy jednocześnie poprawnym zapisie plików i danych do bazy.

…hmm…już sobie poradziłem - okazało się że literówka w JavaScript :stuck_out_tongue:
Jeszcze raz dzięki za pomoc :slight_smile: