Paperclip zmiana wymiarów obrazków

Witam, mam następujący problem. Otóż w aplikacji używam paperclipa, wszystko pięknie ślicznie, jednak problem pojawił się, kiedy potrzebuję zmienić rozmiary już zuploadowanych na serwer obrazków. Mam taki kod:

[code]class Photo < ActiveRecord::Base
belongs_to :cat

has_attached_file :image, :styles => { :thumb => “200>x200” }
end[/code]
Wyświetlanie obrazków:

<%= link_to image_tag(cat_photos.image.url(:thumb), :class => 'photo_thumb'), cat_photos.image.url, :rel => 'lightbox[kategoria]' %>

Link wyświetla miniaturkę obrazka, po kliknięciu pojawia się wersja w oryginalnych wymiarach. Teraz pytanie - da się jakoś zmienić wymiary miniaturek bez ponownego uploadowania wszystkich obrazków? Jeśli zmienię “200x200” na np. “150x150” to działa, ale tylko na plikach, które zuploaduje już po zmianie kodu.

Tak, da się, jest w dokumentacji

Ups, nie wiem jak to się stało, że tego nie znalazłem, mój błąd :wink: Dzięki wielkie

Ok, w porządku, sam 1,5 roku temu szukałem tego rozwiązania. :slight_smile:

Eh i kolejny problem. Nie chce już kolejnego tematu zakładać, więc pytam tutaj: Otóż, potrzebuję teraz oznaczyć w jakiś sposób wiadomości przeczytane/nieprzeczytane. Mam model Messages wpadłem, więc na pomysł, że do bazy dodałem kolumnę “read”, która domyślnie ma wartość ‘0’, a po wywołaniu akcji “show” ma wartosć zmienić na “1”. Niestety nie mam pojęcia jak skleić kawałek kodu, który zaktualizuje wartość tej kolumny.

@message.update_attribute(:read, true)

Ewentualnie jeżeli chcesz żeby było ładniej możesz do modelu message wrzucić metodę

def mark_as_read self.update_attribute(:read, true) end
a akcja show w kontrolerze powinna wyglądać tak

def show @message = Message.find(parmas[:id]) @message.mark_as_read end

a teraz beczkę piwa temu, kto będzie szukał na forum odpowiedzi na takie samo pytanie i znajdzie - w temacie dotyczącym paperclipa.