październik 05.10

@Tomash: nie uda się :wink: ta prezentacja jest przeklęta! (jutro mnie nie ma)

Uff, WRUG jest w środę :slight_smile:

Kolejny dowód na siły nieczyste w prezentacji!

Hej, niestety nie dam dzisiaj rady z powodów zdrowotnych :frowning: moja prezentacja będzie następnym razem.

Jeżeli dobrze rozumiem to dziś planowana jest w takim razie tylko 1 prezentacja ? Czy może będzie jakieś zastępstwo ?;]

Ja rozumiem że Sławosz i Drogomir swoje zrobią, a Mateusz (Rubytree) będzie żeby otworzyć salę i wytłumaczyć się z braku swojej prezki :wink:

Ponoć nie wyszło aż tak bardzo dla początkujących jak miało być (przynajmniej takie słyszałem głosy), ale w następnym miesiącu planuje dokończenie tematu w postaci części praktycznej, tzn. jak fajne API napisać w railsach, mam nadzieję, że tym razem wyjdzie bardziej dla początkujących :wink:

Witam.
Jako osoba początkująca, a na temat samego http w teorii nie posiadająca praktyczniej żadnej wiedzy , bardzo zadowolony jestem , że miałem okazję widzieć/słyszeć tą prezentację - jasne nie wszystko było dla mnie jasne, ale to tylko motywuje to poczytania samemu na ten temat - a to chyba najważniejsze, bo ciężko oczekiwać że każdy szczegół w krótkiej prezentacji zostanie omówiony . (może tylko troche za dużo dygresji kończących się wnioskiem : “ale i tak nic tego nie obsługuje”) ;]

Dzięki bardzo za prezentacje i do zobaczenia za miesiąc ;]

“ale i tak nic tego nie obsługuje”
ale takie jest życie :wink:

też dzięki za spotkanie i prezentacje.

Pamiętaj, że przy tych stwierdzeniach mowa była głównie o przeglądarkach. Jeżeli chodzi o programy klienckie i serwery to jest trochę lepiej. Dlatego o ile wielu rzeczy ze specyfikacji HTTP nie użyjesz w przeglądarce, to jeżeli korzystasz z czyjegoś API np. w ruby, to szansa jest już większa.

Przy okazji, nie zahaczyłem prawie w ogóle o tematy związane z cache’owaniem i HTTP (Etags, Cache-Control, Expire, Vary itp. itd.) - temat na oddzielną prezentację. Temat podwójnie ciekawy, bo nie dość, że można użyć aplikacji HTMLowej, to w oparciu o to działają różne cuda typu Varnish. A i w komunikacji między swoimi web service’ami może się przydać (np. masz 2 aplikacje, które wysyłają do siebie dużo zapytań do API i chcesz zminimalizować tą liczbę).

Drogi WRUGu,

Zainspirowany prezentacją Drogusa dodałem minimalne API do mojej przeglądarki dokumentacji Clojure. Uwagi bardzo mile widziane. Załączam sesję IRb aby uczynić post choć trochę związany z Ruby. Happy hacking.

irb(main):001:0> require 'net/http' => true irb(main):002:0> require 'json' => true irb(main):003:0> def get path irb(main):004:1> conn = Net::HTTP.new 'www.clodoc.org' irb(main):005:1> JSON conn.get(path, 'Accept' => "application/json").read_body irb(main):006:1> end => nil irb(main):007:0> get '/' => {"API version 0"=>"/v0"}

@drogus : prezentacje gdzieś wrzucisz ?

Pozdrawiam

Cześć!

Mi również podobała się prezentacja, o json moze nie było za wiele no ale odświeżyłem sobie wiedzę z http. Juz czekam na spotkanie w nast. miesiącu. Przy okazji: pewnie jadą co po niektórzy z Was na Rupy? z chęcią bym się podłączył do jakiejś grupy, ja planuję jechać w piatek z samego rana.

pozdrawiam,

milto

My jedziemy (w sensie ja i Bernard, być może z dziewczynami które będą zwiedzały Poznań). Startujemy z Warszawy o 5. rano.

My jedziemy z chłopakami z firmy w czwartek o 19:50 w 6 osób.