PESEL generator – gem + mikro strona w sinatrze

Jakiś czas temu na potrzeby innego projektu potrzebowałem biblioteki, która generuje losowe (ale poprawne) pesele (z zachowaniem daty urodzenia oraz płci). W ten sposób powstał gem RPG.Przy okazji już od jakiegoś czasu miałem w planach pobawienie się sinatrą, stworzyłem zatem bardzo prostą stronę, która pozwala wygenerować taki PESEL – może komuś się przyda kiedyś: Pesel generator :wink:

Lux! A gdzie “fork me” ? :wink:

W zasadzie frontendem najmniej się zajmowałem (bardzo chciałem uniknąć standardowego wyglądu z twitterowego bootstrapa), i w sumie pomyślałem o tym, ale super pomysł – dodałem :wink:

“Something went wrong” mkay…

SOA#1 :wink:

nie zrobiłem jeszcze żadnego logowania wyjątków, więc w pewnym sensie jestem „ślepy” – możesz podać datę jaką wpisujesz?

Przy niepodaniu daty się rozwala, proponuję inicjalizować datą dzisiejszą :slight_smile:

w zasadzie to rozsądniejsze chyba będzie, jeśli nie będzie można wysłać formularza bez poprawnej daty – po pracy dzisiaj do tego siądę i poprawię :wink:

gotowe :wink:
Gdyby ktoś jeszcze znalazł jakiegoś buga – niech podeśle datę, jaką wklepał – nie bardzo czuję potrzebę pisania obsługi wyjątków w bardziej rozbudowany sposób, niż jest to teraz zrobione, przez co nie mam bladego pojęcia, jeżeli coś się posypie :wink:

bardzo przyzwoite m nie znalazłem żadnych bugów