Piąty DRUG

Miejsce i czas bez zmian Chełmońskiego 12, bud. P-6, p. 12, wtorek 13.04.2010.
Nabór tematów uważam za otwarty.
Na ostatnim DRUGu rozmawialiśmy trochę większym evencie, który miałby się odbyć w drugi wtorek maja na UWr i miałby na celu pokazanie Railsów szerszemu gronu ludzi. Akcja przebiegać będzie dwoma potokami- teoria i praktyka. Sala wykładowa- prezentacja aplikacji live- speaker mówi a w tym czasie na ekranie pojawia się live code aplikacji, mini blog or sth like that. Drugi potok to praktyka, każdy z uczestników mógłby spróbować własnych sił przed kompem i napisać pod okiem doświadczonej osoby jakaś mini aplikację. Potrzebni są ludzie, którzy chcieliby pomóc w organizacji takiej akcji, szczególnie do drugiego potoku, żeby mieć chociaż 10 programistów, którzy wiedzą o co kaman i mogli by się wiedzą podzielić. Ja przygotuję pierwszą prezentację- wstęp. Zapraszam więc również do zgłaszania pozostałych 2 tematów, z tym że jeden z nich ma być początkujący, tak żeby osoby na sali, które chwilę wcześniej dowiedziały się, że Railsy istnieją nie były przytłoczone tym faktem. No i druga prezentacja na standardowo wysoko- interesującym poziomie :wink:

Z mojej strony będzie zaległe Capistrano i deployment.

Ja pokażę parę sztuczek i quirków w ruby. Coś a’la ostatnie przykłady z modułami

Wpadniemy dzisiaj. Przynajmniej 2 osoby z Arkency.
Godzina 19.00 ?

Dzięki za fajne spotkanie, podobało mi się postawienie dyskusji w centrum prezentacji. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu.

Mnie również się podobało, warto było aż z Bełchatowa przyjechać :slight_smile:

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych, a w szczególności dla michmin’a, ktory tak męczył się z powodu braku vim’a :smiley:

Fajnie bylo :slight_smile:

Podobala mi sie idea krotkich prezentacji i dluzszych dyskusji.

Plan z wykladem na UWr nadal aktualny?
Moge pomoc w praktycznej czesci.

Mam nadzieję, że nie zabraknie was na kolejnych drugach zarówno na oficjalnej jak i nieoficjalnej części :wink:
Fajnie by było, gdyby ktoś z was przygotował coś na kolejne spotkanie. Myślę, że wszyscy będą woleli mniej opowiadania, a więcej dyskutowania i kłócenia się :wink:

Z nastepnej nieoficjalnej czesci wychodze ostatni :slight_smile:

Ja moge rozpoczac dyskusje o odchudzaniu klas modeli przy wiekszych projektach.

Ostro. Jak do tej pory mamy stałą grupę, która wychodzi jak już dzienne tramwaje jedżą :wink:

OK, więc mamy już pierwszy temat na następnego druga.

Pierwsza z rzeczy, które obiecałem: http://pycon-hg-git.heroku.com/ Prezentacja porównawcza Scotta nt. Mercuriala i Gita (dla rozrywki można skontrastować tytuł i treść z dotychczasowym nastawieniem Scotta do Hg ;))

BTW, w czym/jak jest zrobiona ta prezentacja?

Najciemniej pod latarnią. :wink:
Wygląda świetnie, dzięki!

Showoff jest wojną, od stycznia nie zrobiłem prezentacji w czymkolwiek innym :slight_smile:

[quote=Andrzej]Z nastepnej nieoficjalnej czesci wychodze ostatni :slight_smile:

Ja moge rozpoczac dyskusje o odchudzaniu klas modeli przy wiekszych projektach.[/quote]
Trochę w podobnej tematyce: mogę opowiedzieć jak odchudzić kontrolery używając resource_controller.