Pierwsza aplikacja/szukanie stażu

Witam.
Zastanawiam się czego oczekuje się od Junior developera w RoR oraz jak powinna wyglądać moją aplikacja którą dołącze do swojego CV. Wiem że zrobienie kilku scaffoldów na pewno nie starczy.
Zapoznałem się już trochę ruby(wczesiej pisałem w c) i z gemamia (divise, act_as_list, slim, carrier_wave itd) HTML CSS Jquery nie jest mi obcy. Zastanawiam się czego muszę się jeszcze nauczyć żeby nie zaliczyć kompletnej wtopy przy szukaniu pierwszej pracy/stażu.

Ostatnio napisałem na ten temat posta: https://blog.oskarlakner.com/posts/common-mistakes-juniors-make-in-their-cv

Trochę się spóźniłeś o kilka dni, bo właśnie Ragnarson skończył zbieranie zapisów na praktyki/staż

Fajny artykuł i w pełni się z Tobą zgadzam, ale muszę wtrącić z perspektywy osoby szukającej pracy w ROR, że ciężko jest jednak znaleźć ten pierwszy komercyjny projekt. Chętnie zrobię coś takiego nawet za darmo, albo za symboliczną kwotę, żeby móc się czegoś nauczyć bo to obecnie dla mnie najważniejsze. Na portalach takich jak Freelancer jest sporo fajnych ofert, często szuka się kogoś, kto zaimplementuje jakiś drobiazg - wszędzie się zgłaszam, z możliwie jak najbardziej konkurencyjną ceną, ale jednak zawsze wygrywają osoby, które mają już opinie.

Zawsze można pomóc przy jakimś OS, lub zaczać z kimś projekt ‘pro bono’, ale tak aby miał ręce i nogi ;-). Ostatnio chłopaki z tego forum wpadli na fajny pomysł, który chyba umarł. Imo to byłaby fajna appka do zamieszczenia w CV ;-). Layout możesz albo na fiver kupic, albo jakąś gotową templatkę i jedziesz.

No właśnie niestety pomysły upadają, ciężko znaleźć osoby, które w pewnym momencie się nie wykruszą (szukam od jakiegoś czasu). Dzięki za rady :slight_smile:

Zacznij sam, moze ktos sie przylaczy jak nie to sam wszystko napiszesz, lepiej tak niz nie robic nic ;]

1 Like