Pierwszy własny projekt - jaki wybrać, żeby podszlifować railsy i pokazać umiejętności

Cześć!

Jestem świeżo po lekturze książek “Learn Ruby The Hard Way” oraz “Ruby on Rails Tutorial”.

Planuję szukać pracy właśnie w RoR, jednak przed zaspamowaniem rekruterów moim CV, chcę napisać chociaż jeden własny projekt. I tu proszę o waszą pomoc.

  1. Po pierwsze czy w takim pierwszym projekcie użycie gemu do autoryzacji jest złym pomysłem? Jeśli już używać to jakiego?
  2. Czy w trakcie developmentu warto tworzyć oddzielne branche na każdy feature, mimo, że będę programował w samotności?
  3. Jako, że w książce nie była uwzględniona nauka RSpec, a wszystkie znaki na google i stacku wskazują na to, że trzeba go umieć, to czy przerobić najpierw jakieś materiały z tym związane, czy jest na tyle przystępny, że da się go opanować “w locie”?

Byłbym wdzięczny za wskazówki dotyczące tego jakie funkcjonalności powinienem implementować w takim pierwszym projekcie, a jakich unikać. Na co pracodawcy zwracają uwagę przeglądając takie juniorskie wypociny?

Może polecicie też jakieś książki, które warto przeczytać po tych wspomnianych na początku?

Z góry wielkie dzięki!

  1. Możesz używać gem’ów, po to są żeby ich używać
  2. Skup się na implementacji projektu. Git’a traktuj jako narzędzie pomocnicze. Na etapie nauki (bo z tego co napisałeś, to będziesz się dopiero uczył w praktyce) skup się na fundamentach (czyli Ruby/Ruby On Rails)
  3. Patrz pkt 2. Najważnejsze są fundamenty podczas nauki. Użyj TDD jak w tutorialu

Poczytaj:
http://guides.rubyonrails.org/
Jeśli to Twój pierwszy projekt to skup się na RubyOnRails
Moim skromnym zdaniem (;