Platforma Windows a Linux

Czy aplikacje przygotowane na moim komputerze na platformie Windows mogą być następnie publikowane na wirtualnym serwerze Linuxa. Czy nie ma to wpływu, czy lepiej zainstalować sobie na kompie równoległą platformę Linuxa.

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam

Mogą, nie powinno być żadnych problemów z tym związanych.

Ale i tak lepiej sobie zainstalować Linuksa :wink:

Musisz uważać na wielkość liter w kodzie w odniesieniu do plików. “Plik” i “plik” dla windy nie będzie miało znaczenia, dla Uniksa tak. Niby oczywista rzecz, ale pracując z developerami Windowsowymi spotkałem się z takim problemem.

pozdrawiam

Dzięki za informacje. Pozdrawiam

Pisanie aplikacji, którą wdrożysz na system uniksowy pod Windowsem mija się z celem, środowiska się po prostu zbyt bardzo różnią.

Kiedy pisałem pod Windowsem, spotkałem się z następującymi problemami:

  • Ruby pod Windowsem jest WOLNY. script/server odpalał mi się pod Windowsem 21 sekund, pod FreeBSD w mniej niż 3 (pod Ubuntu podobnie - wszystko na tym samym sprzęcie)
  • Windows nie posiada takich ficzerów systemowych jak sygnały, sockety, forkowanie, co nie pozwala na użycie wielu przydatnych gemów (np. backgroundrb)
  • Windows nie posiada normalnie gcc, dlatego instalowanie niektórych gemów, do których nie ma dołączonych natywnych rozszerzeń jest bardzo utrudnione
  • niektórych narzędzi pod Windowsa po prostu nie ma, dlatego instalacja takiego DataMappera (który dotyczy także Railsów, nie tylko Merba) jest niemożliwa
  • tak jak napisał punkracy - jeśli tak duże różnice w środowisku developerskim i produkcyjnym wyjdą na produkcji, to…
  • podobno pod Windowsem są jakieś problemy z gitem
  • Windows jest pomijany przez społeczność Rubiego, migracja Railsów na git uderzyła userów Windy, ale DHH postanowił się nimi nie przejmować

Nie jestem jakimś haterem Windowsa, spędziłem z tym systemem prawie całe życie od czasu Win 3.1, ale do webdevelopowania w Rubim to on się nie nadaje.

No bez przesady. Przed zupełną przesiadką na Linuxa swój pierwszy projekt RoR (bitspudlo.com) pisałem w większości pod Windows (InstantRails) i naprawdę dawało radę :slight_smile: