Plugin do moderacji

Długo szukałem i niestety nic nie udało mi się znaleźć…

Czy jest w RORze jakiś plugin do moderacji? Na przykład coś w rodzaju acts_as_moderable (google wyświetlają jeden wynik wyszukiwania, który w dodatku prowadzi do nieistniejącej strony).

W przybliżeniu chodzi mi o coś takiego:
Jest jakaś encja/treść np. zdjęcie, komentarz, post na forum. Użytkownicy mogą zgłaszać naruszenia, moderator może te zgłoszenia akceptować/odrzucać. Po zaakceptowaniu treść przestaje być widoczna na stronie. Zapisywana jest historia zgłoszeń i akcji podejmowanych przez moderatora. Autor otrzymuje informację o wymoderowaniu jego treści.

Niestety nie jestem jeszcze na tyle zaawansowany by samemu napisać taki plugin, poza tym moderacja jest nieodłącznym elementem folkloru stron www, więc na 99% ktoś już powinien napisać taki plugin :wink:

Jest acts_as_publishable chociaż można to zrobić po prostu z pomocą np. acts_as_state_machine - Wyświetlanie tylko rekordów w stanie :published + zdefiniowanie zdarzeń wysłania maila po przejściu w dany stan. acts_as_state_machine nie posiada zapisywania historii zmian więc przyjrzyj się acts_as_publishable (ja z tego nie korzystałem). Być może będziesz musiał połączyć te funkcjonalności i powstanie nowy plugin :wink: