Pocademy.com

http://www.pocademy.com

Biznesowo: próba stworzenia nowej platformy do nauki gry w pokera. Na razie zrobiliśmy MVP, żeby zobaczyć jak to się w ogóle “klika” w tej postaci.

Technicznie: Rails, Backbone, Postgres

Dajcie proszę znać co myślicie o tej aplikacji.

Takie moje małe sugestie:

  • zielone tło warto by lekko przyciemnić żeby wyróżnić stół
  • w instrukcjach słowa klucze (The Flop, River itp) warto pogrubić

Portal widzę bedzie skierowany raczej do początkujących graczy. Może być ciężko gdyż takich portali już jest mnóstwo (np. pokerstrategy, forum 2+2) które już są w światku pokerowym “ustawione” :).

Klika się całkiem przyjemnie - na temat walorów edukacyjnych nie będę się wypowiadał :slight_smile: bo strona ma chyba zadanie tylko “wkręcić” w pokera (coś jak tryruby.org) natomiast co mi się rzuciło jeszcze w oczy to to że po skończonej akcji i na przykład wyłożeniu flopa pot się sumuje a bety pozostają widoczne na stole. My mamy już kolejną akcję do wyboru (np raise 12.00) co może być troche mylące dla userów.

Dzięki za uwagi!

Zobaczymy, czy będzie to serwis tylko dla początkujących. Póki co testujemy pierwszą hipotezę, może pójdziemy w inny kierunku, jeśli ten test nie da satysfakcjonujących wyników :slight_smile:

Z ciekawości, kto wam te linie układał?

“Now all the cards are visible, with the 5th being ten of spades, you can relax and get the most out of this hand. Your opponent put another $20 on the table. Raise this guy another $60. This should scare him off enough to give away the money to you!”

W jednym zdaniu piszecie, że można się zrelaksować i spróbować wyciągnąć jak najwięcej. W drugim: przebij gościa, to powinno na tyle go wystraszyć, że odda ci pulę.
To w końcu chcemy wygrać jak najwięcej, czy wystraszyć gościa?

Flat call z AA preflop też wydaje mi się niezbyt dobrym zagraniem przy nauce.

Do tego te dymki - małe i dużo tekstu, zniechęca do czytania, może lepiej sprobuj takie duze dymki jak ten:

“Now all the cards are visible, with the 5th being ten of spades, you can relax and get the most out of this hand. Your opponent put another $20 on the table. Raise this guy another $60. This should scare him off enough to give away the money to you!” podzielić na np. trzy mniejsze ze zmiana po kliknieciu.

Nie wiemy co chcemy bo nie zrobilismy 3bet preflop majac pozycje :frowning:

Moze jako balance call na super agro na nl5k+ ale napewno nie w klasycznych low i mid stakes :wink:

Widzę, że nas tu więcej :slight_smile:

Paradoksalnie taki flat call z AA sprawdza się też na microstakes, chociaż zgadzam się, że jest to zdecydowanie bardziej popularne zagranie na highstakes. Poprawimy tą lekcję, tak żeby jednoznacznie było wiadomo o jakie stawki chodzi i co chcemy osiągnąć.

@Doli: jak ty byś to rozdanie rozegrał?

Dzięki wielkie za feedback, gdyby coś Wam jeszcze wpadło to chętnie usłyszymy trochę konstruktywnej krytyki. :slight_smile:

Z ciekawości zarejestrowałem się i przeszedłem pierwszą lekcję i to czego mi brakuje, to wytłumaczenie zasad. Nie wiem czy aż tak zielonych osób jak ja znajdzie się więcej, ale jeżeli tak, to ciężko jest wynieść coś z lekcji jeżeli nie wiadomo co właściwie dzieje się po “call”, “raise”, “fold” itp. itd. Mogę oczywiście takie podstawy znaleźć w sieci, ale macie bardzo fajny interfejs, więc fajnie by było to wykorzystać do zrobienia lekcji również dla zupełnie początkujących.

Zgadzam się z drogusem, z tego co rozumiem waszą grupa docelową są początkujący, więc przydałoby się krok po kroku wporawdzić ich w strategię. Zaczynając od totalnych podstaw, układy, zasady. Potem jakaś selekcja rąk, pozycja, pokerowa matematyka , narzędzia (HM,PT), konkretne zagrania typu 3bet, cbet itp. z pokazaniem co, gdzie, kiedy i dlaczego.

No i warto jednak poszukać jakiegoś dobrego pokerzysty, który by ten serwis jakoś firmował. Z własnego doświadczenia wiem, że jak szukałem jakiś serwisów instruktażowych, to pierwsza rzecz, którą robiłem, to sprawdzenie czy udziela się tam jakiś kozak i jak dużo jest jego filmów :slight_smile:

Bez herezji prosze :slight_smile:

Jeszcze jedna uwaga, rozumiem, że domena i serwis wzoruje się na http://codecademy.com , ale wydaje mi się, że wypadałoby chociaż zmienić czcionkę logo.