Początki

Heyooo,

mam pytanie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z RoR dosłownie jakieś 5 dni intensywnej nauki i generalnie tak:

Ogarniam:

 • Formularze
 • Controlery
 • Modele
 • Views
 • Helpery
 • Migracje
 • Gemy (zasady ich działania)

Powiedzcie co dalej warto wałkować? Może jest jakaś osoba z Poznania, która byłaby chętna podjąć współpracę przy jakimś projekcie po godzinach?

[quote=sinul]Heyooo,

mam pytanie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z RoR dosłownie jakieś 5 dni intensywnej nauki i generalnie tak:

Ogarniam:

 • Formularze
 • Controlery
 • Modele
 • Views
 • Helpery
 • Migracje
 • Gemy (zasady ich działania)

Powiedzcie co dalej warto wałkować? Może jest jakaś osoba z Poznania, która byłaby chętna podjąć współpracę przy jakimś projekcie po godzinach?[/quote]
Testy, testy, testy :). Potem warto ruszyć z jakimś amatorski projektem.

Będę niesamowicie oryginalny i powiem: nie ogarniaj tylko kodź :wink:

Zrób na przykład coś takiego:
http://tutorials.jumpstartlab.com/projects/store_engine.html

Praktyka ci najlepiej powie co rzeczywiście masz ogarnięte, a rozwiązując problemy i implementując funkcjonalności dowiesz się znacznie więcej niż z fragmentarycznych ćwiczeń.

:slight_smile: kodowanie poprzez konkretny projekt to najlepsza forma nauki :slight_smile: wiem, bo tak uczyłem się zend’a. Niestety nie mam dobrego pomysłu na coś co mogłoby być ciekawą przygodą w RoR. Szukam nawet kogoś z Poznania, kto byłby chętny podjąć współpracę przy jakimś ciekawym autorskim projekcie :slight_smile: przy okazji może bym się czegoś nauczył.

A może: http://workshops.netguru.co/
To na pewno fajna inicjatywa i dobra okazja, gdzie można nawiązać kontakty i mieć dostęp przez te dwa dni do wiedzy kolegów z większym doświadczeniem :slight_smile:

Tak tak kolega mi o tym mówił :slight_smile: zobaczę może się zdecyduję chociaż przeraża mnie potencjalny poziom ludzi, którzy tam będą :smiley: będą mówić o rzeczach, o których nie mam pojęcia :smiley: (zapewne)

Jak zaczniesz jakiś projekt i wrzucisz na githuba to robiąc pull requesty i linkując je tutaj na pewno znajdą się ludzie którzy dadzą Ci wiele porad. Ja osobiście polecam na początek przerobienie tutoriala z http://ruby.railstutorial.org/ruby-on-rails-tutorial-book a jak tylko skończysz, to albo wymyśl projekt który opiera się na twoim hobby, a jak nie to polecam zrobić sklep internetowy - może jest to nudny temat, ale przynajmniej bez problemu będziesz dodawał różne ficzery: parsowanie xml, job queues, itp itd.

[quote=rmldsky]A może: http://workshops.netguru.co/
To na pewno fajna inicjatywa i dobra okazja, gdzie można nawiązać kontakty i mieć dostęp przez te dwa dni do wiedzy kolegów z większym doświadczeniem :)[/quote]
Ktoś się orientuje czy podobne inicjatywy są gdzieś w Krakowie? :slight_smile:

w Krakowie jest masa dobrych firm, na pewno ktos na praktyki bezplatne wezmie

Nie sądzę, a nawet jeśli - rób notatki, zawsze możesz wrócić do tematu.

[quote=dbCoop][quote=rmldsky]A może: http://workshops.netguru.co/
To na pewno fajna inicjatywa i dobra okazja, gdzie można nawiązać kontakty i mieć dostęp przez te dwa dni do wiedzy kolegów z większym doświadczeniem :)[/quote]
Ktoś się orientuje czy podobne inicjatywy są gdzieś w Krakowie? :)[/quote]
Tak. Były już dwie (albo trzy) podobne inicjatywy organizowane przez Railwayman. Tutaj link do ostatnich warsztatow: http://railwaymen.org/warsztaty/Warsztaty-RubyOnRails-AGH
Zawsze info o nich pojawiało się na forum, więc zakładam, że o kolejnych edycjach też się pojawi.

Pozdrawiam

Na pewno będę startował na jakieś praktyki/staż ale najpierw chcę się solidnie tych Railsow douczyć i zrobić 1-2 projekty żeby ugruntować w praktyce i żeby było coś do pokazania później :slight_smile:

[quote=rmldsky]Tak. Były już dwie (albo trzy) podobne inicjatywy organizowane przez Railwayman. Tutaj link do ostatnich warsztatow: http://railwaymen.org/warsztaty/Warsztaty-RubyOnRails-AGH
Zawsze info o nich pojawiało się na forum, więc zakładam, że o kolejnych edycjach też się pojawi.

Pozdrawiam[/quote]
Będę śledził (nawet widze prowadzą to na mojej uczelni także pewnie wywieszki jakieś też będą), dzięki za info.

Jak masz jakiekolwiek solidne podstawy z programowania - to z pewnością znajdzie się firma, która Cię weźmie na praktyki/staż. Polecam uderzyć do chłopaków z Vocabla, jest ogłoszenie w Pracy :slight_smile:

No mam - głównie robiłem w C#, .Net (z wykorzystaniem mssql,postgresql,entity framework), jakies podstawy ASP.NET MVC. Do tego obcuję już od jakiegoś czasu z Ruby, natomiast Railsow samych w sobie znam baaaardzo mało jeszcze (http://ruby.railstutorial.org/ruby-on-rails-tutorial-book - uczę się na razie z tego i jestem w połowie :stuck_out_tongue: ).

Dlatego na pewno będe uderzał na jakiś staż w Krakowie ale jeszcze za chwilę gdy lepiej poczuję się z Railsami (Ruby samo w sobie mi się bardzo podoba). Jeszcze raz dzięki za rady :slight_smile:

oglądaj co się dzieje na github’ie