Podstawy algorytmów + proste struktury danych

Dzień dobry,

W temacie zamieściłem opis technicznej rozmowy, jaką będę odbywał na stanowisko Ruby on Rails Developer. Jest to moja pierwsza rozmowa kwalifikacyjna i nie wiem o co mogą mnie na niej zapytać z zakresu algorytmów i struktur danych. Jestem samoukiem bez akademickiego wykształcenia informatycznego, z algorytmami u mnie kiepsko a w obecnej pracy nie miałem konieczności ich zgłębiania a chciałbym się solidnie do tej rozmowy przygotować.

Moje pytanie: Jak głęboka powinna być wiedza Ruby on Rails Developera w tej materii? Jakich pytań mogę się spodziewać aplikując na ww. stanowisko?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Na tak postawione pytanie nie da się prosto odpowiedzieć, bo wszystko zależy od specyfiki firmy i projektów nad którymi ta firma pracuje. Przy standardowych projektach tak naprawdę niewiele przydają się podstawowe algorytmy i struktury danych ze względu na to, że ruby jest językiem z dość dużym poziomem abstrakcji. Ja bym strzelał, że może chodzić o drzewa i grafy i powiązane z nimi algorytmy, bo jest największa szansa, że z takimi się spotkasz w praktyce (np. chociażby gdy masz dane w postaci drzewa w bazie danych).

Możesz też poszukać spisów tematów z przedmiotu “Algorytmy i struktury danych” z różnych uczelni, żeby orientować się mniej więcej jakie algorytmy i struktury uznaje się za podstawowe.

EDIT:

Przypomniało mi się, że na ważniaku jest dużo fajny materiałów: http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=Algorytmy_i_struktury_danych

Ja na rozmowach kwalifikacyjnych na stanowisko RoR developer bylem pytany z:
algorytmow sortowania
algorytmow wyszukiwania
zlozonosci obliczeniowej
tablic hashujacych
Na moze 10 rozmowow kwalifikacyjnych w 2 firmach pytali mnie o takie rzeczy

https://github.com/gregstallings/ruby-trivia

To może warto się douczyć? https://www.coursera.org/course/algo

Z pewnością warto się douczyć, bardzo dziękuję za pomoc, wiele ciekawych linków tu znalazłem. Po rozmowie wrzucę pytania.